Wisła lepsza od AVEZ, znamy już wszystkie drużyny, które zagrają na finałach PLE!

Wisła Kraków Foto: Materiały prasowe

To już koniec fazy zasadniczej Polskiej Ligi Esportowej, po całym miesiącu emocjonujących meczów znamy już wszystkie zespoły, które pojadą na wielkie finały do Rzeszowa. Dziś kropkę nad i postawiła Wisła Kraków pokonując AVEZ.

Mecz rozpoczął się od mapy Nuke, wyboru AVEZ. Pojedynek lepiej zaczęła jednak ekipa Białej Gwiazdy, dominowali przeciwnika od początku, grając po stronie antyterrorystów. Wygrali 4 rundy z rzędu, później doszło do przełamania i zrobiło się 4:1, następnie drużyny wymieniły się punktami i było już 5:2. Do końca połowy utrzymała się dominacja Wisły, która wygrała pierwszą część stosunkiem 11:4. Po zmianie stron Wisła wciąż grała jak z nut, wygrali dwie pierwsze rundy i wydawało się, że wynik spotkania jest jasny. Wtedy jednak Ośmiorniczki pokazały, że mają serce do walki, zaczęli odrabiać straty, doprowadzając do remisu 15:15. Świetną formą popisywał się MOLSI. Dogrywka była niezwykle wyrówna, przy wyniku 17:17, to jednak Wisła utrzymała nerwy na wodzy i pewnie wygrali dwie rundy z rzędu zwyciężając mapę Nuke 19:17.

Drugą mapą, którą zobaczyliśmy na serwerze był Mirage. Wisła zaczęła po stronie terrorystów i mimo problemów wygrała pierwszą połowę stosunkiem 9:6. Po zmianie stron Biała Gwiazda dalej udowadniała, że mocno im zależy na wyjeździe do Rzeszowa i ostatecznie pokonali Ośmiorniczki 16:10.

Faworyt nie zawiódł, mimo problemów na Train, Wisła udowodniła, że jest lepszą drużyną, w Rzeszowie nie będzie im jednak łatwo, oprócz nich w Rzeszowie o tytuł powalczą jeszcze: Giants, x-kom AGO, Izako Boars, CLEANTmix oraz PACT. Zapowiadają się emocjonujące finały!

Zobacz komentarze