Nieudany początek walki o ESL Pro League. Wisła Kraków przegrywa ze Sprout

Grzegorz "szpero" Dziamałek Foto: Łukasz Twardowski / Wisła All In Games Kraków

Faza zasadnicza 35 piątego sezonu ESEA MDL dobiegła końca. Rozpoczęły się play-offy, w których główną nagrodą jest awans do kolejnej edycji ESL Pro League, powalczy o nią aż siedmiu polskich graczy! Cała piątka reprezentująca barwy Wisła All in! Games Kraków, a także dycha i snatchie w Sprout!

Tak się składa, że w pierwszym meczu play-offów spotkały się ze sobą wspomniane już dwie formacje z Polakami w składach. Mirage, czyli wybór reprezentantów Wisły zaczął się dla nich bardzo nieudanie. Po 15 rundach Sprout prowadziło 12:3 i udało im się dość szybko zakończyć pierwszą mapę wynikiem 16:7.

Druga potyczka przyniosła nam o wiele więcej emocji. Niemiecko-polska drużyna wybrała mapę Dust 2 i tam, to polska ekipa zaprezentowała się ze znacznie lepszej strony. Połowa wygrana wynikiem 11:4 zwiastowała zwycięstwo Wisły. Jednak w drugiej części nie obyło się bez problemów. Sprout doprowadziło nawet do wyniku 13:13. Całe szczęście w końcówce SZPERO z kolegami wrócili na odpowiednie tory i ostatecznie zwyciężyli 16:13.

Oznaczało to, że zobaczymy trzecią, decydującą mapę, a nią był Nuke. Polacy rozpoczęli po stronie antyterrorystów, dlatego oczekiwania były spore. Niestety, od samego początku gra nie wyglądała najlepiej i w pierwszej połowie lepsi okazali się gracze Sprout. Druga połowa pomimo kilku lepszych udanych rund przebiegała pod dyktando snatchiego i spółki. Niemiecko-polska ekipa wygrała decydującą mapę wynikiem 16:10 i jednocześnie pokonała Wiślaków 2:1 w całym spotkaniu.

Tak jak wspomnieliśmy, główną nagrodą fazy play-off ESEA MDL jest awans do ESL Pro League i na ten moment to Sprout przybliżyło się do tego awansu. Wisła Kraków po tej porażce spadła do dolnej drabinki i już jutro zmierzy się z przegranym pojedynku forZe kontra sAw.

Zobacz komentarze