Wisła najlepszą drużyną fazy zasadniczej. Do końca będzie walka o drugie miejsce

Grzegorz "jedqr" Jędras Foto: Jeremi Śpiewak / Wisła All In Games Kraków

Wisła All in Games Kraków na tydzień przed zakończeniem fazy zasadniczej ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 zagwarantowała sobie pierwsze miejsce. Nie wiadomo jednak jak ułoży się to wszystko dalej, bo o drugą pozycję walczą Illuminar Gaming i x-kom AGO. Teoretycznie szanse na to ma też Actina PACT.

Wszystkie oczy w tym tygodniu skierowane były na rywalizację Wisły i IHG. Przedstawiciele Białej Gwiazdy jasno jednak zakomunikowali swoim rywalom, że ich dominacja w fazie zasadniczej nie podlega dyskusji. Grzegorz "jedqr" Jędras i jego koledzy wygrali w obu starciach, triumfując 16:5 i 16:13. IHG odkuło się dzień później w starciach z PLMIX, gdzie odnotowało 6 punktów. To oznacza, że na tydzień przed zakończeniem fazy zasadniczej Wisła jest pierwsza, a IHG na drugiej lokacie. Janusz "snax" Pogorzelski i jego ekipa nie przeskoczą już Białej Gwiazdy, ale muszą w kolejnej rundzie wygrać dwumecz z Pompą, by zachować drugą pozycję i tym samym miejsce w półfinale drabinki wygranych.

Drugiego miejsca w tabeli chce również x-kom AGO, które było bezbłędne w tym tygodniu. Jastrzębie zainkasowały 12 punktów wygrywając oba starcia z Pompą i PGE Turów Zgorzelec. Miejsca w drabince wygranych, ale 1. rundzie, pewne nie jest PACT, które zremisowało w ten weekend z AVEZ.

Walka o play-offy ciągle trwa w obozach Pompa Team i PLMIX, Drużyny zajmujące obecnie 10. i 9. miejsce w tabeli wciąż mają iluzoryczne szanse na awans. Piotr "morelz" Taterka i spółka muszą wyrwać punkty AGO i liczyć na potknięcia rywali, a Pompa potrzebuje aż 4 punktów z rywalizacji z IHG. Patrząc na to, że byli i aktualni mistrzowie Polski toczą bój o drugie miejsce, raczej na politykę rozdawnictwa nie ma co liczyć.

Za tydzień ostatnia seria spotkań w fazie zasadniczej ESL Mistrzostw Polski, po której wszystko będzie jasne. Przypominamy, że powtórki, ale również transmisja na żywo meczów ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020, dostępna jest na ESL.TV Polska i w telewizji Polsat Games.

Zobacz komentarze