Wiemy kto zagra w play-offach Dywizji Profesjonalnej PLE

Polska Liga Esportowa Foto: Polska Liga Esportowa

Sezon zasadniczy Polskiej Ligi Esportowej dobiega końca. Znamy już wszystkie drużyny, które wystąpią w play-offach LOTTO Dywizji Profesjonalnej. Bezpośrednio do półfinałów awansowali reprezentanci PGE Turów Zgorzelec i Pompa Team.

Nie jest to wielkim zaskoczeniem, że właśnie te zespoły zajęły dwa pierwsze miejsca w fazie zasadniczej, bo bez wątpienia to najbardziej doświadczone ekipy w stawce. Szlify zbierały w ESL MP, gdzie potrafiły napsuć krwi faworytom. Te przygotowanie było widać także w PLE, gdzie PGE straciło tylko dwie mapy, a Pompa przegrała zaledwie dwa mecze.

Oprócz nich w play-ofach zobaczymy M1-Gaming, TurboP, piratesports oraz Dr. Pepper Team. Co prawda do rozegrania został jeszcze mecz CLEANTmix i Pompa Team, ale rezultat tej rywalizacji nie wpłynie na końcowy układ tabeli czy miejsca w fazie pucharowej.

Co prawda w play-offach nie ma niesamowitych niespodzianek, to jednak trzeba przyznać, że poziom rozgrywek względem ubiegłorocznych poszedł mocno w górę. Co zresztą przyznał Bartek "Masked" Trybuła w rozmowie z naszym serwisem - Poziom jest naprawdę wysoki względem innych sezonów, lecz widzę nasz zespół na najwyższym szczeblu podium. Jesteśmy mocną drużyną, która zna swoje możliwości i nie boi się stawiać odważnych celów.

Zobacz komentarze