Wielcy nieobecni cs_summit 6 Europe

kennys Foto: Materiały prasowe

Dwie z trzech najlepszych drużyn świata nie zobaczymy podczas fazy pucharowej cs_summit 6 Europe.

Kwalifikacje do turnieju cs_summit 6 nie były łatwe i wykończyły wiele drużyn. W tym także polskie ekipy. Ale takich sensacji nie spodziewaliśmy się zobaczyć. G2 i FaZe, odpowiednio nr 1 i nr 3 na świecie, nie będą walczyć o główną nagrodę w play-offach w przyszłym tygodniu. Co prawda, to nie koniec drogi, bo wezmą jeszcze udział w mini-turnieju z drużynami z trzecich miejsc, by zdobyć dodatkowe 375 punktów RMR.

G2, który spadł do dolnego przedziału grupy A po niespodziewanej porażce GODSENT 0-2, nie był w stanie powtórzyć swojego zwycięstwa w meczu otwarcia z fnatic, ponieważ został pokonany przez Szwedów w serii dwóch map. Jest to drugi z rzędu turniej, w którym żołnierze Nemanji „⁠nexa” Isakovicia nie mogli dorównać swojemu rankingowi po tym, jak odpadli z finałów BLAST Premier Spring Europe na 5-6 miejscu.

G2 dobrze zaczęło zmagania, bo od zwycięstwa z fnatic. ale potem potknęli się z GODSENT i w decydującym meczu tym razem ulegli fnatic. Porażki można wybaczyć, ale porażki w takim stylu nie przystoją drużynie numer 1 w rankingu światowym. Bez wygranej choćby jednej mapy? To naprawdę duży szok.

Jeśli chodzi o FaZe, to ci na start zaliczyli porażkę z BIG. Potem pozbierali się i dość łatwo wygrali z Heretics, a w decydującym meczu ponownie ulegli BIG 0:2. To też duże zaskoczenie, że niemiecka ekipa zaprezentowała się tak dobrze, bo jej ostatnie wyniki nie rozpieszczały fanów.

Faza playoff cs_summit 6 Europa:

  • OG vs. North
  • Vitality vs. Heroic
  • NiP vs. fnatic
  • GODSENT vs. BIG

cs_summit 6 Europa będzie kontynuowany w poniedziałek z play-offami z podwójną eliminacją, które zakończą się finałem 5 lipca. Zwycięzca turnieju zdobędzie 2000 punktów RMR i 34 tysięcy dolarów.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze