Świetny start VALORANT. Gra bije rekordy!

Valorant Foto: Riot Games

Siedem dni minęło od początku zamkniętej bety VALORANT. Jak się okazało, gra cieszy się na Twitchu gigantycznym zainteresowaniem.

VALORANT oglądano łącznie przez ponad 148 milionów godzin, co ostatecznie rozwiało wszelkie wątpliwości sceptyków. Wcześniej na porządku dziennym były liczby rzędu 30-40 milionów godzin. Działo się tak w trakcie najważniejszych wydarzeń esportowych w CS:GO, LoLu czy Dota2.

W ciągu ostatnich dwóch lat tylko jedna gra cieszyła się większym zainteresowaniem w miesiącu niż VALORANT w trakcie ostatnich 7 dni. Był to Fortnite, który w szczycie popularności Ninjy oglądano łącznie przez 150 milionów godzin. Żadna gra do tej pory nie osiągała aż takich wyników jak nowa produkcja Riot. Apex Legends, który w lutym zeszłego roku wchodził na rynek, cieszył się zainteresowaniem rzędu 30 milionów godzin tygodniowo.

Na sukces VALORANT składa się na pewno wiele czynników. Jednym z nich był fakt, że dostęp do gry można było zdobyć tylko oglądając streamy. Oprócz tego beta produkcji Riot Games odbyła się w momencie, w którym większość graczy została uziemiona w domu z powodu pandemii koronawirusa. Nie zmienia to faktu, że nowy taktyczny FPS cieszy się wielkim zainteresowaniem i zaliczył świetny start.

Zobacz komentarze