Udany rewanż Illuminar. Ekipa Snaxa zagra w finale kwalifikacji Home Sweet Home #8

innocent i imd Foto: informacja prasowa

Dwa dni temu obie drużyny mierzyły się ze sobą w półfinale ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020. Wówczas górą byli zawodnicy Jędrzeja Rokity. Nic więc dziwnego, że Illuminar Gaming było niezwykle zmotywowane, by wyrzucić Ośmiorniczki z kwalifikacji Home Sweet Home #8.

Obie ekipy spotkały się tym razem w półfinale 8. kwalifikacji Home Sweet Home, więc było to swego rodzaju nawiązanie do półfinałowego meczu ESL Mistrzostw Polski. Poniedziałkowe zmagania rozpoczęliśmy na mapie de_train, gdzie po pierwszej połowie, grając w ataku, Illuminar prowadziło aż 10-5! Wydawało się, że z taką zaliczką IHG musi zgarnąć pierwszą mapę, ale jednak nie... Ośmiorniczki zagrały fantastycznie w ataku. Ich realizacje były o wiele lepsze niż dzień wcześniej w meczu z AGO. AVEZ oddało IHG tylko trzy rundy w drugiej połowie i zamknęło mapę wynikiem 16:13.

Drugą mapą rywalizacji było de_dust2, gdzie w ESL MP ze znakomitej strony pokazywał się Paweł "byali" Bieliński. Były strzelec VP również dzisiaj imponował formą, bo po 6 rundach miał na swoim koncie 12 fragów. Niemniej całe AVEZ prezentowało się solidnie i w obronie zdobyło 9 rund. Los Illuminar w rozgrywkach Home Sweet Home wisiał więc na włosku, ale tak doświadczeni gracze jak Snax czy Innocent, nie z takich problemów wychodzili. Wyszli i tym razem. IHG fantastycznie zagrało w obronie i zwyciężyło drugą mapę wynikiem 16:11.

Trzecią mapę lepiej rozpoczęli gracze AVEZ, których ataki na de_nuke były prawidłowo egzekwowane. Wraz z trwaniem meczu obrona IHG była jednak coraz bardziej solidna. Wyśmienicie prezentował się Paweł "reatz" Jańczak, który w pierwszej części zgromadził 15 eliminacji. Przed przerwą zobaczyliśmy wynik 9:6 na korzyść Illuminar, ale to AVEZ drugą połówkę miało rozgrywać po teoretycznie łatwiejszej, stronie obronnej. Ekipa innocenta nie zwolniła tempa i w ataku grała równie dobrze, co w obronie. Popisowa akcja Janusza "snaxa" Pogorzelskiego na eco przesądziła losy tego meczu i IHG zasłużenie wygrało 16:8

To oznacza, że gracze Illuminar zagrają w finale kwalifikacji Home Sweet Home #8, gdzie ich rywalem będzie ALTERNATE aTTaX.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze