Karuzela transferowa na scenie CS:GO ruszyła. Jakich zmian można się spodziewać?

Dolary
Dolary Foto: Materiały prasowe

Wspomnieliśmy już w jednym z poprzednich tekstów o drastycznej przebudowie, która może czekać w najbliższym czasie Astralis. Możecie o niej przeczytać w tym miejscu. Co w takim razie z zawodnikami, którzy potencjalnie odejdą? Niektórzy rzekomo już odnaleźli swoje nowe ekipy. Pewne zmiany czekają również inne drużyny. Sprawdźcie sami, co może dziać się w najbliższych tygodniach na europejskiej scenie CS:GO.

Profil Danish CS:GO Leaks na Twitterze dostarczył wczorajszego popołudnia dużo ciekawych informacji. Jeżeli dojdzie do wspomnianych zmian w Astralis, to dotychczasowi zawodnicy będą musieli poszukać nowych drużyn. O chętnych zapewne nie będzie ciężko, w końcu to światowej klasy gracze. Nieoficjalnie Xyp9x oraz Magisk mają trafić kolejno do FaZe Clanu i Complexity. Ten pierwszy miałby zastąpić w europejskim kolektywie olofmeistera, a drugi wszedłby do składu w miejsce RUSH-a.

Bardzo ciekawie ma się również sytuacja z dupreehem. Nieoficjalnie dołączyć ma on do Ninjas in Pyjamas w miejsce wypromowanego z akademii LNZ-a, który jednak nie radzi sobie najlepiej w pierwszym składzie. Warto wspomnieć o tym, że nie tak dawno do szwedzkiej organizacji dołączył inny zawodnik Astralis — device. Kto wie, być może przekonał on do transferu swojego byłego kolegę z drużyny?

Nie pojawiły się żadne plotki, gdzie potencjalnie miałby dołączyć gla1ve, czyli IGL składu Astralis. Za to również na Danish CS:GO Leaks ukazała się informacja o możliwym nowym zawodniku fnatic. Do szwedzkiej drużyny miałby dołączyć były gracz między innymi North — MSL. Duńczyk od pewnego czasu pozostaje wolnym agentem i być może to właśnie on zastąpi we fnatic posadzonego niedawno na ławce rezerwowych Goldena.

Jeśli jesteśmy już przy temacie fnatic, to należy wspomnieć także o ich akademii, czyli fnatic Rising, która dziś zagra swoje pierwsze oficjalne starcie. Co ciekawe jednak nadal nie jest znany skład drużyny. Od pewnego czasu mówiło się, że być może dołączy do niej mhL, czyli polski snajper, były zawodnik x-kom AGO. O bardzo możliwym transferze do jednej z europejskich organizacji wspominał nawet prezes Jastrzębi — Maciej Opielski.

Bardzo możliwe jednak, że sytuacja uległa zmianie, gdyż dziś rano na Twitterze nieoficjalnie zaprezentowany został skład fnatic Rising. Niestety na próżno szukać w nim Polaka. Może mhL zostanie przedstawiony niedługo jako zawodnik pierwszej piątki? A może fnatic to zupełnie zły trop? Tego na razie nie wiadomo.

Pamiętajmy, że wszystkie te plotki, przecieki i nieoficjalne informacje należy przyjmować z pewną dozą nieufności. W przeszłości do wielu transferów miało dojść, a ostatecznie nie dochodziło. Tak również może być i tym razem, więc dopóki nie pojawią się oficjalne potwierdzenia, należy brać to wszystko na dystans.

Zobacz komentarze