TOP10 polskich zawodników CS:GO wg Esportmanii. (7) Oskar "oskarish" Stenborowski

oskarish Foto: DreamHack

Na siódmym miejscu w naszym rankingu uplasowaliśmy prowadzącego Illuminar Gaming. Oskar "oskarish" Stenborowski być może ma za sobą najlepszy rok w swojej karierze.

Jeszcze na początku roku w barwach x-kom team Oskar wraz z kolegami zanotował kilka pozytywnych wyników na arenie międzynarodowej, ale były to tylko jednorazowe strzały. Ich ambicja domagała się więcej, dlatego w maju zdecydowano się dobrać innocenta i reatza. Okazało się, że była to najlepsza z możliwych decyzji. Coraz lepsze wyniki zespołu i coraz lepsza gra Oskara. Był drugim najlepszym zawodnikiem LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów, a według naszej opinii powinien zgarnąć tam tytuł MVP. Potem z kolegami wywalczył awans do ESEA MDL i prezentował tam ponadprzeciętną formę jak np. w meczu z Vitality.

iHG latem miało problem z finiszowaniem rywali, ale indywidualnie Oskarish nigdy nie schodził poniżej pewnego poziomu. "Złota Jesień" w trykotach Illuminar Gaming tylko upewniła nas w owacji na stojąco dla 22-latka za ten rok. Dodatkowo z pełnym przekonaniem możemy przyznać mu trofeum najlepszego "pistol playera" na polskiej scenie w 2019 roku.

Sukcesy:

  • 1. Games Clash Masters 2019
  • 1. ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2019
  • 1. miejsce krajowe eliminacje WESG
  • 2. miejsce LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów
  • 4. miejsce OGA Counter PIT Season 2

Najlepsza akcja:

Komentarz Tomka Chomczyka:

Bardzo się ciesze, że Oskar jest dziś jednym z najlepszych zawodników w Polsce. Poznałem go 5-6 lat temu, gdy był młodym, gniewnym aimerem. Dziś to głównodowodzący najlepszej polskiej drużyny CS:GO. Przyjemnie patrzeć jak rozkwita, bo jeżeli miałbym wybierać gracza, który zrobił największy progres w tym roku, to obok Dychy wymieniłbym właśnie jego.

Komentarz Patryka Steca:

Jeśli tworzyłbym drużynę złożoną z Polaków, na pozycji In-game leadera prawdopodobnie znalazłby się Oskarish. Z tego roku, oprócz akcji na Overpassie, zapamiętam clutch 1 vs 5 przeciwko Team Vitality. 2019 rok w jego wykonaniu wyglądał ciekawie, ale to w przyszłym nastąpi prawdziwa weryfikacja jego umiejętności. Jeżeli Illuminar awansuje na IEM w Katowicach, to nie mam wątpliwości, że w rankingu za 2020 rok Oskar znajdzie się jeszcze wyżej.

TOP 10 graczy CS:GO w 2019 roku wg. Esportmanii:

(8) Mikołaj "mouz" Karolewski

(9) Tomasz "phr" Wójcik

(10) Arkadiusz "vegi" Nawojski

Zobacz komentarze