Together Esports oraz CLEANTmix triumfują w zamkniętych kwalifikacjach do 7 sezonu PLE. Zagrają na PGA!

PLE CS_GO Foto: Maciej Kołek / Polska Liga Esportowa

Wczoraj przez cały dzień mogliśmy podziwiać zaciętą walkę między czterema drużynami. Stawką tego starcia było zakwalifikowanie się do Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Rywalizacja toczyła się między: Warriors Team, Dr Pepper Team, Together Esports oraz Cleant MIX. Ostatnia dwójka z wymienionych okazała się najlepsza na serwerze, tym samym zdobywając przepustkę do rywalizacji w 7 sezonie Dywizji Mistrzowskiej PLE.

W pierwszym meczu obserwowaliśmy starcie pomiędzy Together a CLEANT. Mecz był na ostrzu noża, jednak to zawodnicy Together Esports okazali się dwukrotnie lepsi, wygrywając obie mapy w stosunku 16:14. W drugim meczu między Warriors a Dr Pepper Team również nie brakowało emocji. Pierwszą mapę Warriors wygrało 16:12, a w drugiej do zwycięstwa potrzebowali dogrywki, ostatecznie triumfując 19:15. 

Finał drabinki wygranych to kompletna dominacja pierwszej mapy przez Together, zwyciężyli 16:2. Nuke okazał się dużo bardziej wyrównany, mimo to ostatecznie znów lepsi okazali się zawodnicy Together tym razem 16:14, zapewniając sobie jako pierwsi miejsce w dywizji mistrzowskiej PLE. Mecz drabinki przegranych to starcie CLEANT z Dr Pepper Team, był to kolejny mecz, który zakończył się wynikiem 2:0. Lepsi okazali się gracze CLEANT wygrywając Nuke w stosunku 16:10, a Vertigo 19:15. Finał drabinki przegranych to jedyne widowsko, w którym zobaczyliśmy 3 mapy. Pierwsza z nich padła łupem CLEANT 16:11, na Dust II lepsi okazali się gracze Warriors zwyciężając 16:13. Decydujące starcie odbyło się na Nuke. Pewne zwycięstwo 16:9 zawodników CLEANT. Tym samym to oni dołączają do Together i zagrają w Dywizji Mistrzowskiej PLE.

Polska Liga Esportowa to marka, która zadebiutowała na scenie CS:GO w 2017 roku, od tego czasu organizując już 6 sezonów rozgrywek. W ostatnich rozgrywkach Dywizji Mistrzowskiej triumf odnieśli Virtus.Pro pokonując w finale Aristocracy 2:0. Sezon 7 zadebiutuje już za dwa tygodnie podczas Poznań Game Arena. Do tej pory poznaliśmy tylko dwóch uczestników tej rywalizacji, jednak już wkrótce organizator przedstawi resztę zespołów walczących o wyjazd na finały odbywające się w dniach 5-8 grudnia.

Zobacz komentarze