To może być kolejka rozstrzygnięć! Dziś kolejne starcia w ramach PLE

Actina PACT Foto: Twitter

Emocji nie zabraknie! To może być kolejka rozstrzygnięć, już niedługo wszystko będzie jasne, kto pojedzie do Rzeszowa i zawalczy o tytuł oraz wielkie pieniądze,a kto z turniejem pożegna się na fazie grupowej.

Rywalizację rozpoczniemy od grupy A, zawodnicy na serwerze spotkają się 13 listopada o godzinie 17:00. Tak prezentuje się tabela na ten moment:

Grupa A Tabela

W pierwszym starciu dnia o godzinie 17:00 zobaczymy rywalizację między pierwszą a drugą drużyną w tabeli. CLEANTmix do Polskiej Ligii Esportowej weszło przebojem, pokazali, że mimo tego, iż są debiutantem, mogą nawiązać rywalizację z każdym i zaskoczyć. W pierwszej fazie wygrali wszystkie starcia BO1, a w ostatniej kolejce pokonali faworyzowaną Wisłę All In! 2:0. Niezłe wyniki zanotowali również w ESL MP, zremisowali i wygrali tam mecze przeciwko Virtus.Pro, przytrafiła się też wpadka, dwukrotna sromotna porażka z Illuminar Gaming.

PACT po słabej pierwszej fazie Polskiej Ligii Esportowej wzięło się za odrabianie start, bez problemu wygrali z Together Esports i awansowali na 2 miejsce w tabeli. Ostatni mecz w ESL MP przeciwko Wiśle PACT nie wyszedł, przegrali wyraźnie na mapie Train, na Dust II udało im się odrobić straty i ostatecznie zremisować. Organizacja w ostatnich dniach dostała zaproszenie do turnieju LOOTBet oraz wystąpi w kwalifikacjach Qi Banja Luka. Te wszystkie czynniki składają się na to, że mają mniej czasu na przygotowanie się do starcia z CLEANTmix, które pozostaje trochę enigmatyczną ekipą, co powoduje, że to drużyna Markosia w tym starciu będzie nieznacznym faworytem, jednak moja predykcja to 2:1 dla PACT.

Drugim mecz dnia to Wisła All In! z Together Esports. Mecz o życie tak można nazwać ten pojedynek. Drużyna, która go przegra traci szansę na awans do fazy play-off. Wisła niespodziewanie przegrała starcie z CLEANT w ostatniej kolejce, drużyna w ostatnich dniach notuje wyniki w kratkę. Do umiarkowanie udanych zaliczą ostatnią kolejkę ESL MP, po świetnej grze wygrali 16:8 na Trainie z PACT, a na Dust II wypuścili z rąk prowadzenie i ostatecznie zremisowali. Podobnie jak PACT, Wisła weźmie udział w kwalifikacjach do Qi Banja Luka oraz w turnieju LOOTBet, co może wpływać na ich przygotowanie, jednak niezależnie od tego powinni wygrać to spotkanie.

Światełkiem w tunelu dla Together Esports powinien być wynik pierwszego starcia pomiędzy dwoma drużynami, wtedy w pojedynku BO1, lepsze okazało się Together Esports wygrywając 16:11. Jest to mecz o wszystko, na pewno oprócz skilla będą grały tu emocje i w tym momencie trzeba zadać pytanie. Jak pod ich wpływem poradzi sobie ekipa repo? Predykcja: 2:0 dla Wisły.

W grupie B po ostatniej kolejce sytuacja w tabeli zrobiła się znacznie ciekawsza:

Tabela grupa B PLE

Pierwszych na serwerze zobaczymy AVEZ i x-kom AGO. Drużyna AVEZ wykorzystała w ostatniej kolejce słabszą dyspozycję Izako Boars i wygrała 2:1 to starcie, przedłużając swoje szanse na awans do fazy play-off. Za Ośmiorniczkami w tym meczu stoi również fakt, że pokonali x-kom AGO w pierwszej części fazy grupowej, wtedy w pojedynku BO1 było 16:14 dla AVEZ. Ośmiorniczki aktualnie nie rywalizują w żadnym innym turnieju, więc na pewno przyłożą się do tego starcia.

Odwrotnie jest w przypadku x-kom AGO, drużyna podobnie jak PACT i Wisła została zaproszona do turnieju LOOTBet, jest to dla nich świetna okazja, aby zdobyć cenne punkty do rankingu hltv, więc na pewno będą chcieli się również skupić na meczach w ramach tamtych rozgrywek. W ESL MP zagrali dwa wyrównane starcia z Izako Boars, na mapie Mirage wygrali 16:14, a na Train zremisowali 15:15. Jeżeli Jastrzębie wygrają ten mecz z odpowiednią zaliczką rund, będą mogli cieszyć się już z awansu do fazy play-off, więc jest o co grać. Predykcja: 2:0 x-kom AGO.

Starciem kończącym kolejkę będzie pojedynek Izako Boars z Klanem Gadanych Głupot. Dziki w ostatnim czasie nie grają najlepiej. Tydzień temu zawiedli swoich fanów i przegrali z AVEZ co utrudniło im sytuacje w grupie. Po fatalnej serii odpadli też z ESL Mistrzostw Polski. Jedyne dobre wieści dla Dzików płyną z zagranicy, po ciężkich bojach udało im się w zamkniętych kwalifikacjach przejść do głównego turnieju LOOTBet oraz pokonać swoich rywali w play-offach ESEA Advanced.

Klan Gadanych Głupot w ostatnim meczu kolejki z x-kom AGO pokazał, że są w stanie nawiązać walkę, jednak gdy przeciwnik narzuci im swój styl gry, nie dają rady. Wszystko wskazuje, że Dziki nie przepuszczą tej sytuacji i na koniec roku będą chcieli pokazać się jeszcze na polskiej scenie, a tym samym dziś przypieczętują to awansem do fazy play-off. Predykcja 2:0 Izako Boars.

Po tej kolejce może być już wszystko jasne, kto odpada z rywalizacji a kto jedzie do Rzeszowa, więc z pewnością emocji nie zabraknie. Wszystko będziecie mogli śledzić na oficjalnej transmisji oraz kanale Izaka.

Harmonogram prezentuje się tak:

GRUPA A:

CLEANTmix vs PACT 17:00, 13 listopad - środa

Wisła All In! vs Together Esports 20:00, 13 listopad - środa

GRUPA B:

x-kom AGO vs AVEZ 17:00, 14 listopad - czwartek

Izako Boars vs Klan Gadanych Głupot 20:00, 14 listopad - czwartek.

Zobacz komentarze