Team Kinguin rezygnuje z udziału w Polskiej Lidze Esportowej

Team Kinguin Foto: Team Kinguin

Reprezentanci Team Kinguin nie ukończą jesiennego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego chcą w pełni skoncentrować się na występach na arenie międzynarodowej.

W poniedziałek rozpoczyna się szósta kolejka zmagań w ramach Polskiej Ligi Esportowej. Na tym etapie reprezentanci Team Kinguin podjęli decyzje o wycofaniu się z rozgrywek. Taki krok został podyktowany napiętym grafikiem, który opierał się wyłącznie na oficjalnych spotkaniach, a brakowało w nim czasu na treningi.

Jacek „minise” Jeziak poinformował, że priorytetem drużyny są turnieje międzynarodowe. Wkrótce „Pigwiny” przystąpią do walki w fazie pucharowej ESEA MDL, z której mogą awansować do ESL Pro League. Ponadto zawodnicy Team Kinguin wkrótce wezmą udział w SuperNova CS:GO Malta, Toyota Master Bangkok, eliminacjach do WESG oraz zamkniętych kwalifikacjach do europejskiego Minora.

Wiktor „TaZ” Wojtas i spółka stwierdzili, że powyższe turnieje są dla nich znacznie ważniejsze niż rywalizacja na krajowym podwórku. Tym samym poszli śladami Virtus.pro, które od lat koncentrowało się na zagranicznych zawodach.  

Nowy odcinek Misji Esport pokażemy w najbliższy czwartek o godzinie 17:30. Transmisja będzie dostępna na stronie Esportmanii, naszych profilach na Facebooku, Twitchu i YouTube oraz na stronie głównej Onetu.

Zobacz komentarze