Team Kinguin przegrywa z 3DMAX w finale ESEA MDL

Team Kinguin4 Foto: Team Kinguin

28. sezon europejskich rozgrywek ESEA MDL dobiegł końca. W wielkim finale Team Kinguin podjął 3DMAX. Po wyrównanym pojedynku Francuzi okazali się lepsi i tym samym wzbogacili się o 16650 dolarów. Polacy zgarnęli 9250 dolarów.

Mecz Kinguin kontra 3DMAX rozpoczął się na mapie Cache. Polacy wystartowali po stronie antyterrorystów, gdzie wygrali „pistoletówkę”, a następnie zapisali na swoim koncie również dwie kolejne rundy. Wtedy Francuzi zgromadzili fundusze na zakup pełnego wyposażenia, które pozwoliło im na przejęcie kontroli. Biało-czerwoni zdobywali jeszcze pojedyncze punkty, lecz ich przeciwnicy byli górą w pierwszej połowie.

Po zmianie stron francuska formacja powiększyła swoje prowadzenie o dwa punkty. Wtedy przebudzili się reprezentanci Kinguin, którzy znaleźli sposób na przełamanie defensywy rywali i bez większych trudności zdobywali kolejne rundy. Pingwiny wypracowały sobie wynik 13:12 i były o włos od zwycięstwa, lecz na ostatniej prostej zabrakło im skuteczności. Ostatnie punkty padły łupem 3DMAX, które ostatecznie zatriumfowało na pierwszej arenie.

Kolejną mapą był Mirage. Polski zespół zaprezentował niemal bezbłędną stronę terrorystów. Wydawało się, że rezultat 12:3 będzie wystarczający, aby szybko zakończyć drugą arenę. Francuzi okazali się jednak równie skuteczni w ataku i doprowadzili do wyrównania w regulaminowym czasie gry. W dogrywce poszli za ciosem, zdobyli 4 rundy i tym samym wygrali całe spotkanie.

Zobacz komentarze