Świetny jks i świetne pistoletówki nic nie dały. AVANGAR w finale Majora!

qikert Foto: EPICENTER

W pierwszym meczu półfinałowym berlińskiego majora zmierzyły się AVANGAR i Renegades. W swoich meczach ćwierćfinałowych drużyna z CIS pokonała Team Vitality 2:1, a formacja z Australii rozbiła ENCE 2:0. Teraz tych dwóch tzw. underdogów rywalizowało o przepustkę do wielkiego finału, jednego z dwóch najważniejszych turniejów w roku.

Pierwsza mapa podczas veto, Mirage, została wybrana przez Renegades. Natomiast ekipa z regionu CIS zdecydowała się na swoją prawdopodobnie najlepszą mapę, Dust 2. W razie remisu mapą decydującą został Train.

Świetny początek zaliczyła organizacja z Australii zdobywając rundę pistoletową oraz 2 kolejne. Wtedy zaczęły się ogromne problemy jks’a i spółki. Pierwsza połówka padła łupem AVANGAR kończąc ją wynikiem 9-6. Drugie pistolety i znowu Renegades bez problemu je wygrywa, zgarniając kolejne rundy na eco przeciwnika. Mecz toczył się wyrównanie, aż do stanu 12-12, gdzie świetne clutche graczy z Australii pozwoliły im zdobyć 15 punkt. W tym momencie przy stanie 13-15 mogliśmy oglądać 2 punkty meczowe. W pierwszym z nich Renegades miało przewagę 2 zawodników, a więc byli na prostej mapie do zamknięcia mapy. Tak się jednak nie stało i dwie kolejne rundy padły łupem AVANGAR doprowadzając do dogrywki. Świetne eliminacje, które dostarczał jks pozwoliły wyrównać stan dogrywki na 18-18. Podczas drugiej dogrywki widzieliśmy świetnie dysponowanego Jame’go, który zdobywając fantastyczne fragi z AWP domknął mapę na korzyść zespołu z CIS.

Druga mapa patrząc po statystykach to był pewniak dla AVANGAR. MImo wszystko znowu fenomenalny start zaliczyła ekipa z Australii otwierając spotkanie wynikiem 3-0. Ale co z tego, gdzie przy wyniku 4-1 stracili, aż 9 rund z rzędu. Ostatnia runda przed zmianą stron padła dla Rene, a Ci mieli cień szans na powrót do tego meczu. Mimo kolejnego otwierającego zabójstwa na AdreNie nie udało im się wygrać pistoletówki, co kompletnie przekreśliło ich szansę na doprowadzenie do wyrównania w serii BO3. AVANGAR na spokojnie domknęło spotkanie w 22 rundzie wygrywając 16-6 i awansując do finały Majora w Berlinie.

Swojego rywala w finale AVANGAR pozna już niedługo. O godzinie 18:30 rozpocznie3 się bowiem drugi mecz półfinałowy NRG vs Astralis.

Zobacz komentarze