Niespodzianka! StylDunów zatrzymał Anonymo Esports!

byali
byali Foto: DreamHack

Przed spotkanie StylDunów vs. Anonymo Esports wiedzieliśmy, że tylko jedna polska formacja przejdzie do drugiego dnia rywalizacji.

Przed startem zamkniętych kwalifikacji DreamHack Open Janurary liczyliśmy na pełną pulę, to znaczy dwie polskie formacje podczas eventu głównego. Rzeczywistość jednak szybko zweryfikowała, a 26. i 34. drużyna rankingu światowego zepchnęła naszych rodaków do drabinki przegranych.

Gdy na serwerze zobaczyliśmy 10 topowych polskich zawodników, spodziewaliśmy się trzech map i rzeczywiście, otrzymaliśmy pełną pulę. Mappol? Nie zaskoczył. Typowo - train, nuke i na decidera... de_mirage. Czy można było prosić o bardziej polską rywalizację.

Na pierwszej mapie StylDunów o dziwo zdominowało Anonymo Esports, wygrywając do przerwy 11:4, a po zmianie stron oddając zaledwie dwie rundy. Potem przenieśliśmy się na pociągi, gdzie to Anonymo prowadziło 12:3. Gdy wydawało się, że szybko przeniesiemy się na de_mirage, rywale pod batutą MICHA zaczęli comeback. Ostatecznie AE zdołało zabezpieczyć zwycięstwo, ale tylko 16:14.

Wszystko miało więc się rozstrzygnąć na "polskim" de_mirage. Tam jedno niesamowite zagranie, potęgowało następne. Paweł "byali" Bieliński popisał się akcją tego turnieju, a chwilę później Miłosz "mhL" Knasiak odpowiedział pięknymi trzema fragami z AWP. To zagwarantowało StylDunów prowadzenie do przerwy 9:6. Ba, mix byaliego nawet powiększał prowadzenie, ale potem Anonymo wróciło w pięknym stylu i doprowadziło do remisu. Końcówka należała jednak do StyluDunów, i to oni będą grali o miejsce na evencie głównym.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze