Dziś startuje cs_summit 6! Niestety bez Polaków

Grupy cs_summit 6 Foto: Fantasy Expo

Szesnaście drużyn w Europie oraz osiem zespołów w regionie amerykańskim rozpoczyna walkę w turnieju kwalifikacyjnym do Majora - cs_summit 6.

Ostatnie dwa dni minęły nam pod znakiem kibicowania Polakom w kwalifikacjach do cs_summit 6. Niestety z czternastu przystępujących do tej walki, zwycięsko wyszedł tylko jeden z nich - Mateusz “mantuu” Wilczewski, który w barwach OG zdołał awansować do głównych rozgrywek na Starym Kontynencie.

Przypomnijmy o co będą rywalizować uczestnicy cs_summit 6. Drużyny walczą nie tylko o łączną pulę nagród wynoszącą $200.000, lecz przede wszystkim o punkty RMR (Regional Major Ranking). Zespoły z ich największą ilością zapewnią sobie udział na Majorze ESL One: Rio, który ma odbyć się w listopadzie bieżącego roku w tytułowym Rio de Janeiro. Będzie to najbardziej prestiżowy turniej w 2020 roku, gdzie walka toczyć się będzie o $2.000.000.

Szesnaście drużyn rywalizujących w Europie zostało podzielonych na cztery grupy. Już dziś zobaczymy mecze inauguracyjne w grupie A i grupie B. Faza grupowa potrwa aż do niedzieli 28 czerwca, kiedy to zostaną wyłonieni wszyscy uczestnicy play-offów. Koszyki wyglądają następująco:

  • Grupa A: Fnatic, G2 Esports, GODSENT, mousesports
  • Grupa B: FATE, Movistar Riders, North, Vitality
  • Grupa C: ENCE, Heroic, Ninjas in Pyjamas, x6tence
  • Grupa D: BIG, FaZe Clan, OG, Heretics

Jeśli chodzi o rozgrywki amerykańskie, zagra w nich osiem zespołów, przez co powstały wyłącznie dwie grupy. Przez to harmonogram delikatnie się zmienia - faza pucharowa wystartuje dopiero we wtorek. Grupy wyglądają następująco:

  • Grupa A: Evil Geniuses, FURIA, MIBR, Liquid
  • Grupa B: 100Thieves, Chaos EC, Cloud9, Gen.G

Mecze transmitowane będą na kanale ESPORT NOW na Twitchu.

Zobacz komentarze