Starladder ogłasza 8. sezon StarSeries i-League CS: GO

Starladder Foto: Materiały prasowe

ESL ogłosiło niedawno ESL Pro Tour, a FACEIT kolejne zmagania ECS. Długo nie musieliśmy czekać również na odpowiedź Starladdera, który dziś ogłosił 8. sezon StarSeries i-League CS: GO. Turniej tym razem odbędzie się w Turcji.

Podobnie jak konkurencja, Starrlader również postanowił usprawnić swój system rozgrywek. Tym razem organizatorzy StarSeries i-League CS: GO postanowili odejść od systemu szwajcarskiego i zastosować format, którzy zapewni więcej czasu antenowego dla każdego obecnego zespołu, dając jednocześnie publiczności możliwość pełnego rozkoszowania się wysokiej jakości CS: GO.

Konkretyzując, zobaczymy dwie grupy po 8 zespołów, w formie podwójnej eliminacji. Po dwie najlepsze ekipy z obu koszyków otrzymają awans do górnej drabinki playoff, natomiast 3-4 miejsca będą walczyć w dolnej drabince. Wszystkie mecze będą rozgrywane w formacie BO3.

Spośród szesnastu drużyn, które będą rywalizować w Turcji, dwanaście zostanie bezpośrednio zaproszonych, a cztery ostatnie zostaną wyłonione drogą eliminacji w Europie, Brazylii i Chinach. Chociaż nazwy zaproszonych drużyn nie zostały jeszcze potwierdzone, StarLadder ujawnił, że obecnych będzie 7 z 10 najlepszych drużyn rankingu HLTV.

Zobacz komentarze