Sówek: x-kom team, Kinguin i Mikstura zakwalifikują się na Minora

x-kom team Foto: x-kom team

Zbliża się najważniejszy sprawdzian bojowy dla polskiej sceny CS:GO. Jutro rozpoczną się zamknięte kwalifikacje do europejskiego Minora. O awans walczą: Virtus.pro, Team Kinguin, x-kom team oraz Mikstura.

Już jutro cztery polskie ekipy przystąpią do rywalizacji w zamkniętej części eliminacji. Konkurentami biało-czerwonych będzie dwanaście europejskich drużyn. Uczestnicy zawodów zostali rozstawieni w drabince podwójnej eliminacji. We wszystkich meczach będzie obowiązywać system BO3. Osiem najlepszych zespołów uzyska upragniony awans na europejskiego Minora, który odbędzie się w Katowicach.

Pary pierwszej rundy rozgrywek:

11:00 – mousesports vs x-kom team

11:00 – Virtus.pro vs Vitality

11:00 – LDLC vs Valiance

11:00 – Windigo vs ENCE

14:00 – OpTic vs Mikstura

14:00 – Fragsters vs Heroic

14:00 – Kinguin vs ex-Space Soldiers

14:00 – Sprout vs North

Mateusz „Sówek” Kowalczyk przedstawił swoje prognozy na przebieg zamkniętych kwalifikacji:

Z pierwszej ćwiartki drabinki, wytypowałbym mousesport i x-kom do przejścia dalej. Oczywiście jest to czysto polityczna predykcja, bo wiem, że jesteśmy świetnie przygotowani, a mousesport jest pół poziomu wyżej niż reszta drużyn w kwalifikacji – powiedział menadżer x-kom teamu. – Druga ćwiartka to murowany sukces ENCE, które prezentuje świetną formę. Druga drużyna jest cięższa do wyboru, ale z dwójki Valiance i LDLC wybrałbym tę drugą. Następne drużyny to raczej Mikstura i Heroic. Myślę, że ekipa Białego zaskoczy przeciwników. Zawodnicy Heroic niezmiennie prezentuje poziom, który powinien im zagwarantować grę w Minorze. Pozostała część to czysta zagadka. Sprout gra dobrze, North słabo. Kinguin dostało się do EPL'a, ale w wielkich męczarniach. Chyba jednak powiedziałbym, że North i Kinguin mają tutaj największe szanse. System z drabinką przegranych zwiększa losowość drużyn które przejdą dalej. Dużo zależy od tego kto trafi na kogo w Loser Bracket, bo drabinka może być bardziej łaskawa dla poszczególnych ekip – dodał.

Zobacz komentarze