Source 2 nadchodzi? Niestety raczej nie w tym roku

Counter-Strike
Counter-Strike Foto: AFP / Esportmania.pl

Cała społeczność CS:GO oczekuje na aktualizację silnika graficznego gry. Okazuje się, że nie nastąpi to tak szybko jak mówiły niektóre przecieki.

Ostatnio pojawiały się informacje, że Valve anulował aktualizację do Source'a 2. Powód był jeden - społeczność stworzyła bardzo duży warsztat, który byłby prawie niemożliwy do przeniesienia wraz z nowym silnikiem. Plotki głoszą, że CS:GO jest już tak naprawdę przeniesiony, ale nie dokonano jeszcze wdrożenia. Twórcy najpierw chcą przeprowadzić beta testy, które mogą potrwać dobre miesiące.

VNN, znany z informacji dotyczących produkcji Valve, przypomina jednak przy każdej okazji, że Source 2 nie będzie żadną rewolucją dla graczy. Grafika będzie identyczna, rozgrywka również. Najbardziej zadowoleni będą maperzy, którzy będą mieć większe pole do popisu.

YouTuber twierdzi również, że Source 2 powinniśmy zobaczyć do końca 2021 roku. Jednak nie przywiązywalibyśmy większej wagi do tej daty. Wiele osób twierdziło, że aktualizacja silnika czeka nas w połowie maja. Zamiast tego w tym czasie zdążyliśmy już usłyszeć o anulowaniu implementacji Source'a 2.

Zobacz komentarze