Skuteczny rewanż Vitality. Francuzi zdobywają przepustkę na IEM Katowice!

ZywOo Foto: Damian Gątkiewicz / ESL

Zakończyły się rozgrywki EU Minora. Wczoraj miejsce na Majorze w Katowicach zapewnili sobie gracze ENCE, a dziś druga przepustka powędrowała w ręce zawodników Team Vitality, którzy pokonali 2:1 ekipę North.

Team Vitality przystępując do tego spotkania miało w pamięci porażkę z półfinału, kiedy to ulegli North 0:2 (14:16, 12:16). Dzisiaj ewidentnie wyszli bardziej zmotywowani. Francuzi na de_mirage prowadzili już nawet 8:2, ale wówczas zaczęły się kłopoty. North zdołało zmniejszyć straty i przed przerwą przegrywali tylko jedną rudną. Po zmianie stron kompletnie przyćmili Vitality i wygrali 16:12. Nie byłoby tego sukcesu bez Valdemara "valde" Bjørn Vangså, który na de_mirage zanotował 40 eliminacji! Drugi w tabeli gade miał o połowę mniej zabójstw.

Na drugiej mapie Vitality wyciągnęło wnioski. Na de_nuke Francuzi szybko wyszli na wielopunktowe prowadzenie, a gracze North kompletnie nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie obrony rywali. Vitality wygrało pierwszą połówkę aż 13:2. Tego prowadzenia nie mogli zaprzepaścić i... nie zaprzepaścili. Pewna wygrana 16:5 doprowadziła do trzeciej mapy.

Decydująca miała okazać się potyczka na de_inferno. Tym razem Duńczycy rozpoczęli po stronie broniącej, a Francuzi jako atakujący. Niestety nic to nie dało, bo rozpędzona ekipa Vitality zapisała aż 10 pierwszych rund na swoje konto. Choć North w końcu się obudziło, to jednak wynik 12:3 do przerwy, mocno faworyzował ekipę ZywOo. Vitality nie wypuściło z rąk przewagi i wygrywając 16:8 zostało drugim zespołem z EU Minora z przepustką na IEM Katowice 2019.

Klasyfikacja EU Minora:

  1. ENCE - kwalifikacja na IEM Katowice 2019, 30 tys. $
  2. Vitality - kwalifikacja na IEM Katowice 2019, 15 tys. $
  3. North - 5 tys. $
Zobacz komentarze