Skadoodle zawiesza karierę

Skadoodle Foto: Cloud9

Cloud9 poinformowało, że Tyler „Skadoodle” Latham opuszcza wyjściowy skład dywizji CS:GO. Organizacja rozpoczęła już poszukiwania nowego zawodnika.

Skadoodle dołączył do Cloud9 w kwietniu 2015 roku. W trakcie jego występów drużyna zapisała na swoim koncie szereg znaczących osiągnięć. Na wyróżnienie zasługują zwycięstwa podczas iBUYPOWER Cup 2015, czwartego sezonu ESL Pro League, DreamHack Open Denver 2017 oraz iBUYPOWER Masters 2017. Największym sukcesem zespołu był złoty medal ELEAGUE Major: Boston 2018.

Wydawałoby się, że Cloud9 nabierze rozpędu po wygraniu najważniejszego turnieju w sezonie. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała ich plany. Zawodnicy zaczęli rozchodzić się do konkurencyjnych drużyn. Amerykańska ekipa nigdy nie wróciła już do wcześniejszej formy. Latham kilkukrotnie wspominał, że nosi się z zamiarem zakończenia kariery, lecz wciąż odkładał te plany. Ostatecznie podjął tę trudną decyzję i tym samym schodzi z profesjonalnej sceny. W najbliższym czasie zagra jeszcze ostatnie mecze, zanim drużyna znajdzie nowego zawodnika.

– Robię sobie przerwę od profesjonalnych rozgrywek CS:GO. Chciałbym podziękować wszystkim fanom za wsparcie, którym obdarzyli nas w ostatnich latach. Życzę też powodzenia drużynie CS:GO – oświadczył Skadoodle.

– Mógłbym mówić jak wiele Skadoodle znaczył dla Cloud9, ale to wciąż byłoby zbyt mało. Jest on ikoną północnoamerykańskiej sceny CS:GO i jak najbardziej zasłużył na przerwę. Jesteśmy wdzięczni, że mamy go w rodzinie Cloud9 i z optymizmem patrzymy w przyszłość – powiedział Jack Etienne, właściciel Cloud9.

Kiedyś pójdę śladami Skadoodle'a. Wygram Majora i w tym samym roku przestanę grać w CS:GO. Pozostaje pytanie: W którym roku to nastąpi? – napisał Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski na Twitterze. Zobacz co doradzają mu eksperci Misji Esport.

Nowy odcinek Misji Esport pokażemy w najbliższy czwartek o godzinie 17:30. Transmisja będzie dostępna na stronie Esportmanii, naszych profilach na Facebooku, Twitchu i YouTube oraz na stronie głównej Onetu.

Zobacz komentarze