Sensacja na europejskim Minorze! Mousesports odpada w fazie grupowej

mousesports Foto: ESL

Ekipa mousesports była murowanym faworytem do zwycięstwa podczas europejskiego Minora. „Myszy” nie sprostały wyzwaniu. Razem z nimi odpadli również zawodnicy Windigo, OpTic oraz ex-Space Soldiers.

*Esportmania jest partnerem medialnym ESL i Intel Extreme Masters

W trakcie drugiego dnia zmagań odbyły się spotkania, które przesądziły o losach uczestników. Na pierwszy ogień poszli ex-Space Soldiers oraz North. Nie da się ukryć, że odejście İsmailcana „XANTARESa” Dörtkardeşa znacznie osłabiło potencjał tureckiej formacji. Duńczycy gładko uporali się z przeciwnikami i zapewnili sobie awans do fazy pucharowej.

ex-Space Soldiers 0:2 North

(Mirage 5:16, Inferno 13:16)

W kolejnych dwóch spotkaniach wystąpili reprezentanci mousesports. Najpierw wyeliminowali OpTic Gaming, dzięki czemu przedłużyli swoje nadzieje na awans do dalszej części turnieju. Później zmierzyli się z Valiance, które było poza ich zasięgiem. Klęska niemieckiej organizacji jest największą niespodzianką katowickiego turnieju.

OpTic Gaming 0:2 mousesports

(Train 14:16, Nuke 11:16)

Valiance 2:0 mousesports

(Train 16:12, Cache 16:8)

W ostatnim meczu Windigo podejmowało North. Bułgarzy zdobyli pierwszy punkt w serii, ale na kolejnych mapach znacznie obniżyli loty. Ostatecznie przegrali 2:1 i tym samym pożegnali się z turniejem.

Windigo Gaming 1:2 North

(Overpass 16:12, Inferno 9:16, Dust II 13:16)

Zobacz komentarze