Sensacja na ESL One New York. FaZe Clan wyeliminowany z turnieju

NiKo Foto: ESL

Rok temu FaZe Clan wznosił trofeum ESL One podczas poprzedniej edycji nowojorskiego turnieju. Teraz odpadł już w fazie grupowej, przegrywając oba spotkania.

Nikola „NiKo” Kovač i spółka mieli kiepski początek turnieju. Niespodziewanie przegrali z G2. W meczu o utrzymanie podejmowali NRG. Tym razem nie udało się powtórzyć historii z Majora, kiedy po dwóch porażkach zdołali podnieść się i wywalczyć awans do fazy pucharowej. FaZe Clan uległ północnoamerykańskiej formacji i tym samym pożegnał się z turniejem.

Później naprzeciwko siebie stanęli zawodnicy Gambit oraz mousesports. Kazachowie mieli świetny początek turnieju. W pierwszym meczu pokonali NaVi, które zaledwie kilka dni temu dotarło do wielkiego finału Majora. W starciu z „Myszami” prezentowali się solidnie. Pierwsza mapa padła ich łupem. Na drugiej arenie mieli wysokie prowadzenie, ale po przerwie zostali zdeklasowani. To był moment, który zaważył o losach meczu. Później mouz było już nie do zatrzymania.

Na koniec drugiego dnia odbyło się spotkanie G2 kontra Liquid. Północnoamerykańska formacja nie zamierzała powtórzyć błędu FaZe. Od razu przyparła przeciwników do muru i pewnie sięgnęła po zwycięstwo na pierwszej mapie. Na drugiej arenie francusko-belgijski zespół postawił znacznie większy opór. Mecz został rozstrzygnięty dopiero w przedostatniej rundzie. Ostatecznie G2 musiało uznać wyższość konkurentów.

Zobacz komentarze