Zobacz najlepszego snajpera CS:GO w akcji! Niesamowity ACE s1mple'a

s1mple Foto: Twitch

Oleksandr "s1mple" Kostyliew jest drugim najlepszym graczem CS:GO według rankingu HLTV, a zarazem numerem jeden wśród snajperów. Na transmisji popisał się on kosmicznym refleksem, którego można mu jedynie pozazdrościć.

S1mple zbudował swoją markę na niezwykle agresywnym stylu gry. Nie ma wątpliwości co do tego, że jest on jednym z najbardziej skutecznych zawodników w historii CS:GO. Wielokrotnie udowadniał to w barwach HellRaisers, FlipSid3 Tactics, Team Liquid czy Natus Vincere, które jest jego aktualną drużyną. Ukrainiec dwa razy dotarł do finału turnieju rangi Major, a także wielokrotnie podniósł puchar przy okazji rozgrywek organizowanych przez ESL, StarLadder czy DreamHack.

Ostatnimi sukcesami zawodnika są triumfy w BLAST Pro Series: Copenhagen 2018 i StarSeries & i-League Season 7. W obydwu wydarzeniach przyznano mu tytuł MVP. Nic dziwnego, skoro w Szanghaju błyszczał za sprawą K/D ratio 1.61, a w stolicy Danii zdobywał średnio 0,97 eliminacji na rundę. Twórcy gry również dostrzegli ogromny talent drzemiący w Kostylievie i uhonorowali go specjalnym graffiti, które na stałe zagościło na jednej ze ścian mapy Cache. Nawiązuje ono do niezwykle imponującej akcji z ESL One Cologne 2016. Wtedy w pojedynku jeden na dwóch przyniósł on graczom fnatic "śmierć z niebios".

S1mple w ciągu swej 6-letniej kariery wyrwał z puli nagród turniejów blisko pół miliona dolarów. Choć aktualnie jest on ikoną CS:GO, to na przestrzeni lat było o nim głośno nie tylko za sprawą wyjątkowych umiejętności. Ukrainiec w 2014 roku ze względu na cheatowanie otrzymał zakaz grania na turniejach organizowanych przez ESL. Nie można też zapomnieć o tym, że złą sławę zyskał z powodu swojej toksyczności, przez którą miewał problemy na esportowej scenie. W jednym z wywiadów przyznał on, że jest świadomy tego, że nie raz nie tylko zbyt agresywnie zachowuje się w grze, ale także poza nią. Widać, że s1mple pracuje nad swoim stylem komunikacji, co powoli przekłada się na wyniki Natus Vincere, które nie jest aktualnie w najlepszej formie.

Powyższe wideo są jedynie ułamkiem talentu, jakim wykazuje się Kostyliev. W trakcie kariery znane osobistości esportu wielokrotnie uznawały go za gracza roku. Wspomniane dwa tytuły MVP naturalnie nie były jedynymi, które otrzymał. 21-latek pokazuje, że ciągle potrafi wejść na szczyt swoich możliwości i jeszcze nie raz o nim usłyszymy.

Zobacz komentarze