s1mple król! Gwiazdor NaVi w 2020 roku ma niesamowite statystyki

NaVi Foto: ESL

Oleksandr "s1mple" Kostyliev, lider formacji Natus Vincere, chce odzyskać tron najlepszego gracza na świecie. W 2018 roku zwyciężył w rankingu HLTV, natomiast w ubiegłym roku ustąpił Mathieu "ZywOo" Herbautowi z Team Vitality. W 2020 roku S1mple jak na razie gra jak maszyna!

Pierwszym turniejem s1mpla w 2020 roku była faza grupowa BLAST Premier Spring Series 2020, gdzie zanotował rating 1.36. Nieco gorzej poszło mu na ICE Challenge 2020, podczas którego NaVi zajęło drugie miejsce, a lider formacji zanotował rating 1.19. Na Intel Extreme Masters Katowice wrócił już na nieziemskie tory. NaVi wygrało turniej, s1mple zdobył MVP i zanotował rating 1.33. Nie gorzej było podczas fazy grupowej ESL Pro League, gdzie miał 99 fragów na plusie i rating 1.33.

HLTV stats Foto: HLTV

W sumie s1mple na 48 mapach rozegranych w tym roku, tylko pięciokrotnie miał rating poniżej 1.0. Dla porównania ZywOo, na 26 mapach rozegranych w tym roku notował takie statystyki 6-krotnie, a Nicolai "dev1ce" Reedtz, zanotował 5 takich map, spośród 25 rozegranych.

Jeśli gracz Natus Vincere zdoła utrzymać taką formę do końca roku, to chyba nic nie jest w stanie mu przeszkodzić w odzyskaniu tytułu najlepszego zawodnika na świecie. NaVi musi jednak dołożyć jeszcze kilka tytułów, ale patrząc na obecną formę drużyny, chyba fani mogą być o to spokojni.

Zobacz komentarze