Ruszają rozgrywki WePlay! Lock and Load. Ekipa TaZa i Virtus.pro w jednej grupie

Team Kinguin Foto: Team Kinguin

Dwanaście drużyn weźmie udział w internetowych zawodach WePlay! Lock And Load. W gronie uczestników znajdują się zawodnicy Virtus.pro i ekipa Wiktora „TaZa” Wojtasa. Dla obu polskich formacji będzie to pierwszy turniej po ostatnich zmianach personalnych.

Opisywane rozgrywki zostały bardzo mocno obsadzone. Do rywalizacji przystąpiły takie zespoły jak: BIG, Team Vitality, HellRaisers czy OpTic. Pierwsza runda rozpocznie się 30 stycznia o godzinie 12:00. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Cztery najskuteczniejsze drużyny awansują do fazy pucharowej, w której czekają już wyżej notowane zespoły. Zmagania zakończą się 3 lutego. Pula nagród wynosi 50 tysięcy dolarów.

Biało-czerwoni mieli sporo szczęścia przy losowaniu grup turniejowych. Ich rywalami w fazie zasadniczej będą ekipy pro100 oraz Gambit. Obie formacje wypadły poniżej oczekiwań na niedawno zakończonym Minorze CIS. Awans do dalszej części turnieju zdecydowanie jest w zasięgu Polaków.

Zawody będą pierwszym poważnym sprawdzianem dla nowego składu TaZa. Drużyna wczoraj oficjalnie ogłosiła piątego zawodnika. Wybór padł na Pawła „dychę” Dychę, który wcześniej reprezentował barwy Piasta Gliwice oraz Invizy Esport. Virtus.pro również ma sporo do udowodnienia. Ich zwycięstwo z AGO Esports napawało optymizmem, ale wczoraj dostali lekcję pokory od Teamu Vitality.

Harmonogram pierwszej kolejki zmagań:

12:00 – FURIA vs Spirit – BO1

13:15 – Heroic vs Winstrike – BO1

14:30 – Team Kinguin vs pro100 – BO1

15:45 – Virtus.pro vs Gambit – BO1

Trwa plebiscyt Polish Esport Awards, w którym wybieracie liderów polskiego esportu w ubiegłym roku. Macie już swoich faworytów? Wystarczy wejść na tę stronę i oddać głos.

Zobacz komentarze