Odnowiony Overpass coraz bliżej publikacji? Nowości w plikach gry

de_overpass Foto: CS:GO

Dzisiaj w nocy deweloperzy udostępnili kolejną aktualizację co CS:GO. Choć na pozór nie przyniosła ona żadnych znaczących zmian, to jednak dokładniejsi analitycy zauważyli kilka niezwykle ciekawych nowości, które trafiły do plików gry. Mogą one zwiastować odnowienie dobrze znanej już mapy Overpass. O jakich dodanych elementach dokładnie mowa?

Temat nowej aktualizacji szybko pojawił się na popularnym serwisie Reddit. Jeden z użytkowników o pseudonimie „EVAD3_” zwrócił uwagę na wspomniane już nowe pliki gry. Znalazły się wśród nich między innymi nazwy nowych rodzajów tekstur sufitów, podłóg czy płotów. Dotyczą one wszystkie oczywiście mapy Overpass.

Overpass - pliki gry Foto: EVAD3_ / Valve
Overpass - pliki gry Foto: EVAD3_ / Valve
Overpass - pliki gry Foto: EVAD3_ / Valve

Tak konkretnie prezentują się nowe tekstury, które pojawiły się wraz z najnowszą aktualizacją:

Overpass - nowe tekstury Foto: YourGenericName / Valve

Trzeba przyznać, że raczej nikt nie spodziewał się takich działań ze strony Valve. Wśród kolejnych map, które nadają się do odnowienia, najczęściej wymieniany był Mirage. Overpass jest jedną z tych lokacji, które pojawiły się dopiero w CS:GO i nie przechodził żadnych gruntownych zmian od roku 2014.

Co w sytuacji, jeśli rzeczywiście deweloperzy zdecydują się wycofać Overpassa z puli map turniejowych? Wtedy trzeba będzie zastąpić go inną mapą. Jaką? Tego na razie nie wiadomo. Niemniej jednak, na wszystkie te nowości należy spojrzeć z pewnym dystansem. Do odnowienia Overpassa równie dobrze może wcale nie dojść, a nowe elementy w grze mogą być związane na przykład z trwającą operacją.

Zobacz komentarze