Reaktywacja projektu Narodowej Drużyn Esportu. Tym razem szukają oldschoolowców

NDE Foto: Narodowa Drużyna Esportu

Wydawało się, że projekt Narodowej Drużyny Esportu, sygnowanej przez Kancelarię Prezydenta RP Andrzeja i Esports Association, utknął w martwym punkcie. Tymczasem nastąpił zwrot o 180 stopni. Zapowiedziano rozszerzenie działalności i wyselekcjonowanie reprezentanta Polski w Tekkena 7.

Tekken to seria konsolowych bijatyk, tworzona i wydawana przez firmę Namco. Początkowo jako gra arcade, później została przeniesiona na konsole PlayStation oraz PC. Pierwsza wersja gry wyszła w 1994. Dziś esportowcy rywalizują w Tekken 7.

Narodowa Drużyna Esportu otwiera sekcję Tekken 7 i potrzebuje reprezentanta Polski. Wyłonić go ma turniej kwalifikacyjny organizowany przez Fighting Games Challenge na Poznań Game Arena w Poznaniu (18-20.10.2019). Co więcej, szczęśliwiec który wygra rywalizację, oprócz prestiżu i koszulki NDE, zyska również bilet na Esports World Championship w Seulu, gdzie będzie reprezentował nasz kraj.

Co ciekawe, przed wylotem w Katowice Gaming House odbędzie się bootcamp z udziałem naszych 4 najlepszych graczy, aby jak najlepiej przygotować reprezentanta Polski.

Narodowa Drużyna Esportu to projekt zainicjowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, a kontynuowany przez Esports Association. Na razie reprezentacja posiada przedstawicieli w grze FIFA, ale jak widzimy poczyniono kolejne kroki by rozszerzyć działalność.

Zobacz komentarze