Miliony monet w kieszeniach... NAVI i Gambit. Ile z nagród zarobili inni?

Natus Vincere
Natus Vincere Foto: Bart Oerbekke / ESL

CS-owa pierwsza połowa roku właśnie się dla wielu drużyn zakończyła. Przyszła pora na zasłużone wakacje i odpoczynek. To dobry moment na pewne podsumowania. Jedno z nich jest szczególnie zaskakujące i pokazuje kompletną dominację dwóch ekip. Chodzi oczywiście o ranking formacji CS:GO, które zarobiły najwięcej z nagród dotychczas w 2021 roku.

Takie zestawienie przygotował jeden ze statystyków portalu HLTV.org o pseudonimie SoMe. Opublikował on je na swoim koncie na Twitterze dzisiaj przed południem. Należy nadmienić, że ranking uwzględnia także nagrody pieniężne za zakończony wczoraj turniej IEM Cologne 2021. A trzeba przyznać, że on jeszcze nieco namieszał, szczególnie na dwóch pierwszych miejscach!

Dalsza część rankingu, czyli miejsca od trzeciego do dziesiątego prezentują się następująco:

Wczorajszy finał IEM Cologne, zwyciężony przez Natus Vincere sprawił, że ukraińsko-rosyjska formacja zgarnęła 400 tysięcy dolarów i tym samym przegoniła Gambit w zarobkowym rankingu. Obie te ekipy dotychczas w 2021 roku zarobiły ponad milion dolarów i ewidentnie odjechały reszcie stawki. Takie liczby robią wrażenie. Mimo wszystko na kolejnych lokatach dysproporcje nie są już tak ogromne. Pomiędzy trzecim, a dziesiątym miejscem różnica wynosi trochę ponad 250 tysięcy dolarów.

Czy w drugiej połowie roku któryś z zespołów zagrozi NAVI i Gambit w pieniężnej rywalizacji? Niewykluczone, że tak, ale do tego długa droga. Ważnym przystankiem na niej będzie zapewne Major, który ma się odbyć na przełomie października i listopada. Na koniec roku warto będzie sobie przypomnieć to aktualne zestawienie!

Zobacz komentarze