Rangi CS GO, wszystko co powinieneś wiedzieć

rangi
rangi

Rangi CS GO to jeden ze sposobów, w jaki możecie zweryfikować swoje umiejętności względem pozostałych graczy Counter-Strike: Global Offensive na świecie. Jeżeli chcecie dowiedzieć się wszystkiego o systemie rankingowym Valve, zapoznajcie się z artykułem poniżej.

Aby móc rywalizować z pozostałymi zawodnikami w systemie turniejowym, trzeba osiągnąć 2. poziom doświadczenia. Wówczas otrzymujecie możliwość korzystania z gier rankingowych. W grze Counter-Strike: Global Offensive mamy 18 rang, które definiują nasze umiejętności w grze.

Początkujący nie ma łatwej drogi na szczyt. Aby zdobyć pierwsze odznaczenie, gracz musi rozegrać dziesięć gier rankingowych. Wówczas system zdefiniuje umiejętności gracza i przypisze mu odpowiednią rangę. Zadanie wydaje się banalne, jednak w praktyce takie nie jest. Nawet jeżeli zawodnik zwycięży wszystkie 10, nie oznacza to, że od razu trafi do Elity. System uwzględnia wiele czynników tj. liczba zabójstw, długość życia w rundzie, liczba podłożonych ładunków itp.

Najniższą rangą jest Srebro I, natomiast najlepsi mogą się poszczycić Elitą Światową. W sumie mamy aż 18 rang. Każda gra ma wpływ na ocenę. Możemy awansować na wyższy stopień, lub gdy prezentujemy się nieco słabiej, spać poziom niżej. Warto pamiętać, że CS GO to gra drużynowa i teoretycznie nawet jeśli będziemy wyraźnie odstawać umiejętnościami od swoich kolegów, liczy się wynik drużynowy. Jeżeli będziemy przegrywać, nasz awans na wyższą rangę znacząco się oddali.

Awans nie jest prostą sprawą, albowiem algorytm Valve jest ukryty i nigdy do końca nie możemy być pewni, kiedy awansujemy. Na pewno seria zwycięstw będzie tutaj bardzo ważna. Pewne jest również, że im większy mamy stosunek zwycięskich rund do przegranych, tym łatwiej jest nam awansować.

Nie zdziwcie się również, kiedy będziecie grać z teoretycznie lepszymi rywalami. Wszystko z powodu systemu rankingowego, który dobiera drużyny w sposób, aby były one wyrównane.

Rangi dostępne w Counter-Strike: Global Offensive:

1. Srebro I

2. Srebro II

3. Srebro III

4. Srebro IV

5. Elitarne srebro

6. Mistrzowskie elitarne srebro

7. Złoty laur I

8. Złoty laur II

9. Złoty laur III

10. Mistrzowski złoty laur

11. Mistrzowski obrońca I

12. Mistrzowski obrońca II

13. Elitarny mistrzowski obrońca

14. Wybitny mistrzowski obrońca

15. Legendarny orzeł

16. Mistrzowski legendarny orzeł

17. Mistrzowska pierwsza klasa

18. Elita światowa

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze