Pora na półfinały IEM Katowice. Czy Team Liquid zatrzyma ofensywę z CIS?

IEM Katowice 2
IEM Katowice 2 Foto: ESL

Przed turniejem nikt się tego nie spodziewał. W najlepszej czwórce IEM Katowice nie ma żadnego z faworytów. Astralis, Vitality, Na'Vi wszyscy oni musieli się pokłonić niespodziewanym dominatorom, w większości z regionu CIS, który już teraz jest pewien jednego reprezentanta w wielkim finale.

O godzinie 15:00 rozpocznie się pojedynek Team Spirit z Gambit Esports. Tradycyjnie nie są to tuzy światowego CS-a. Obie ekipy ostatnie miesiące spędzały między 20 a 15 miejscem rankingu HLTV bez większych perspektyw na poprawę swojej pozycji. Nagle jednak Team Spirit pokonało G2, Heroic oraz Astralis i znalazło się w półfinale IEM Katowice. Podobnie niespodziewanie Gambit rozprawiło się z mousesports, Heroic oraz G2 Esports, a w ćwierćfinale wysłało do domu Na'Vi. Czego spodziewać się po tym meczu? Biorąc pod uwagę resztę turnieju - absolutnie nie wiadomo.

Równie niespodziewane będzie starcie w drugim półfinale, choć tam zagrają nieco bardziej utytułowane marki. Zmiany personalne w Team Liquid przynoszą rezultaty, bo zwycięstwa z FaZe, Vitality i Na'Vi nie biorą się znikąd. Dodanie do składu Fallena okazało się strzałem w dziesiątkę i już wkrótce może to dać Liquid pierwsze od dłuższego czasu prestiżowe trofeum. Natomiast Virtus.pro nie będzie łatwym przeciwnikiem. Wczoraj przekonało się o tym Astrali, które zaliczyło swój najgorszy występ w historii IEM Katowice odpadając z VP w ćwierćfinale. Przy niepewnej sytuacji personalnej w Vitality to Duńczycy byli najrówniej grającą na wysokim poziomie ekipą, więc zwycięstwo Virtusów powinno przekonać każdego, że mają potencjał na tytuł.

15:00 Team Spirit vs Gambit Esports

18:30 Team Lqiuid vs Virtus.pro

Zobacz komentarze