Awaria pokonała AGO, Sprout lepsze od PACT na inaugurację playoff ESEA MDL

furlan Foto: Esportmania.pl

Wielkie oczekiwania mieliśmy przed startem fazy playoff 34. sezonu ESEA MDL. x-kom AGO przystępowało do nich jako drugi najlepszy zespół fazy zasadniczej, a PACT jako trzecia siła. Niestety pewne przeszkody okazały się nie do przeskoczenia.

Actina Pact trafiła na Sprout, czyli zespół gdzie występują również biało-czerwoni zawodnicy, dycha oraz snatchie. Było jasne, że ten mecz będzie bardzo zacięty, co udowodniła już pierwsza mapa, gdzie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Sprout zdołało jednak obronić swoją mapę wynikiem 19:16. Podczas drugiej mapy PACT prezentowało się nawet lepiej, ale niestety nie wykorzystało przewagi. Sprout doprowadziło do dogrywki i znowu wygrało.

Na pierwszej mapie przegrało też AGO, które próbowało odczarować mecze polskich ekip z FATE. Do drugiej nie doszło, bo Jastrzębi przeżywały prawdziwy kataklizm w swoim gnieździe. Biuro Jastrzębi, skąd rozgrywają swoje mecze, najpierw zostało podtopione, a potem także szyki przeżywała im awaria zasilania. Usterka okazała się na tyle poważna, że AGO nie mogło kontynuować spotkania.

To oznacza, że obie polskie formacje spadają do drabinki przegranych i zagrają przeciwko sobie.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze