441 dni. Polskie gwiazdy wyszły z cienia

Reprezentacja Polski podczas The World Championships 2015

Otwarte kwalifikacje do wielkich turniejów CS:GO, to na pewno nie są ulubione rozgrywki polskich drużyn. Niemniej w historii znajdziemy przykłady mixów, których poczynania zawsze wspominamy z uśmiechem na ustach. Sklejka POLAND może dołączyć do tego grona.

Najlepszy kucharz

Paweł "byali" Bieliński powoli wychodzi na specjalistę od otwartych kwalifikacji do wielkich turniejów. Zawsze gdy jakiś mix przebojowo radzi sobie w otwartych eliminacjach, w jego składzie jest właśnie były strzelec Virtus.Pro. Tak było w 2018 roku, gdy utworzona przez niego MIKSTURA niespodziewanie dostała się do zamkniętych kwalifikacji EU Minora przed Intel Extreme Masters 2019. Tak było także rok później, gdy w międzynarodowym składzie "internazionale", w towarzystwie m.in. starka, Calyxa i mertza, był o krok od awansu do zamkniętych kwalifikacji EPICENTER. Miejmy nadzieję, że kolejny rok z rzędu Bieliński prowadzi swój mix do sukcesu. Ekipę POLAND dzieli jeden krok od awansu do zamkniętych kwalifikacji DreamHack Masters Winter 2020.

441 dni - Powrót gwiazd

Nie jest to nowy tytuł filmu Blanki Lipińskiej, a prawdziwa historia miksu, który jako jedyna polska drużyna przeszedł do drugiego dnia rywalizacji w otwartych eliminacjach DreamHacka. Łącznie 441 dni zawodnicy POLAND nie grali w oficjalnych meczach międzynarodowych.

Ciężko nazwać ich zbieraniną graczy, bo to utalentowani zawodnicy i członkowie najlepszych drużyn w kraju, ale trzeba przyznać, że każdy z nich miał długi rozbrat z rywalizacją na najwyższym poziomie. Najdłużej poza grą na arenie międzynarodowej był o dziwo Patryk "sidney" Korab. In game leader AGO NEST na powrót do takiej rywalizacji czekał 230 dni. Drugi pod tym względem jest Karol "Rallen" Rodowicz - 101 dni. Najmniejszą przerwę z europejskim CS-em miał byali, który 4 dni temu pomagał AVEZ w rywalizacji w ESEA MDL.

Oczywiście tę liczbę trzeba brać z przymrożeniem oka, bo zawodnicy grają ligi typu FPL czy próbowali sił w międzynarodowych eliminacjach. Rodowicz np. z GuardiaNem i AdreNem rywalizował w kwalifikacjach IEM Beijing-Haidan. Niemniej jestem pewien, że chłopaki stęsknili się za rywalizacją nawet o takie cele.

Przypomnijmy, że tylko Sidney jest aktywnym członkiem drużyny. Korab przewodzi AGO NEST. Innocent od 26 września jest rezerwowym Mad Lions, byali na początku października zakończył oficjalnie współpracę z AVEZ, mhL jest rezerwowym x-kom AGO, a rallen chociaż stand-inował w kilku drużynach, od stycznia oficjalnie jest wolnym zawodnikiem.

Oczywiście to dopiero pierwszy dzień zmagań w kwalifikacjach DreamHacka. POLAND musi wygrać jeszcze jeden mecz w formacie BO3, by fetować awans do zamkniętych kwalifikacji DreamHack Masters Winter 2020. O godzinie 18:00 podejmą ekipę Good Game. Chociaż pewnie większość z was uważa ich za sklejkę, to Macedończycy w tym zestawieniu grają od kwietnia. Na pewno więc mają przygotowanych kila zagrywek taktycznych. My z całych sił będziemy trzymać kciuki za Polaków, ale jeśli zagrają na takim samym luzie jak we wtorek, powinni w środowy wieczór świętować.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze