Zaczynamy wielkie grzmoty w PLE. Miki z Afryki: W przyszłości Piarci mogą być w czołówce Polski

piratesports
piratesports Foto: Piratesports

Dwa najbliższe weekendy upłyną nam pod znakiem Polskiej Ligi Esportowej. Na pierwszy ogień idzie faza pucharowa LOTTO Dywizji Profesjonalnej, w której zespoły rywalizują o dwa miejsca w barażach.

Faworytami bezapelacyjnie są zawodnicy PGE Turów Zgorzelec i Pompa Team. Oba zespoły prezentowały się świetnie w fazie zasadniczej, przez co zostali nagrodzeni awansem od razu do półfinału. My w piątkowy wieczór będziemy się przypatrywać ćwierćfinałom, gdzie najpierw dojdzie do starcia TurboP z piratesesports, a później na serwer wejdzie M1 Gaming i Dr Pepper Team.

W podcaście Rozmowy na Respie gościłem dzisiaj Mikołaja "Miki z Afryki" Szemraja z Pompa Team, Szymona "Nodsury'ego" Kościelniaka z M1 Gaming i głównego sędziego PLE, Daniela Troszczyńskiego. Rozmawialiśmy głównie o fazie pucharowej, ale też o zmaganiach w rundzie zasadniczej, zmianach kadrowych i systemie barażów. Zachęcam do sprawdzenia całej audycji.

Pierwszy ćwierćfinał zaplanowano na godzinę 18:00, a jego zwycięzca zmierzy się w sobotę z PGE Turów Zgorzelec. O 21:00 natomiast zobaczymy M1 Gaming i Dr Pepper Team, którego zwycięzcę sprawdzi Pompa. Wszystkie mecze dostępne tutaj.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze