Dziki zaskoczyły Wisłę. IHG wciąż niepokonane w PLE

exus Foto: Materiały prasowe

Po trzech kolejkach Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej pozostała tylko jedna niepokonana drużyna - Illuminar Gaming. Wisła All in Games Kraków w czwartek niespodziewanie uległa Izako Boars.

Niespodzianki zaczęły się w środę, gdy HONORIS okazało się lepsze od AVEZ Esport, które ma teraz nieco cięższy okres. Niemniej trzeba pochwalić formację Filipa "NEO" Kubskiego, bo zaprezentowała się z dobrej strony. W czwartek mieliśmy chyba nawet większą niespodziankę, bo Wisła uległa Dzikom, i to w dwóch mapach.

- Patrząc na to w jakiej formie i po jakich zmianach są ostatnio polskie drużyny, myślę, że drugie miejsce jest odpowiednie. - mówił w rozmowie z nami Kamil "siuhy" Szkaradek. 18-latek był niewątpliwie znaczącym faktorem zwycięstwa Dzików, na dwóch mapach zbierając 43 eliminacje. Obie mapy były bardzo wyrównane, ale Izako Boars pokazało, że potrafi nawiązać walkę z najlepszymi drużynami w kraju i być może słowa siuhego nie były wcale na wyrost.

We wcześniejszym meczu Illuminar Gaming nie pozostawiło złudzeń Pompie oddając im zaledwie 11 rund na dwóch mapach. Ba, na de_vertigo IHG wygrało 16:1. To dobry prognostyk przed piątkowymi zmaganiami w zamkniętych kwalifikacjach IEM.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze