Pierwsze otwarte kwalifikacje do ESL MP zakończone. Nie obyło się bez niespodzianek

ESL MP Foto: ESL/Adam Łakomy

Na starcie pierwszych otwartych kwalifikacji zobaczyliśmy 256 zespołów. Promocję do zamkniętych kwalifikacji wywalczyło tylko cztery - BARTOSZE, NC-17, Dr Pepper Team oraz Marcepany.

Absolutnie najlepiej z całej stawki pokazały się BARTOSZE (Demho, Grashoq, Riczi, baal, brox) i NC-17 (sany, morelz, mono, kap3r, crank). Obie drużyny zyskały bilety do zamkniętych kwalifikacji poprzez drabinkę wygranych, ale co ciekawe, żadnej z nich w decydującym meczu nie udało się wygrać bez straty mapy. Dr Pepper Team (soren, krytyq, SprinT, Trochu, furia) i Marcepany (Borsuq, Bozydar, MaGn3TiC, Shaatar, Slepy), które również zobaczymy w zamkniętych kwalifikacjach, musiały namęczyć się już o wiele więcej.

Co ciekawe, soren i jego koledzy w drabince przegranych wygrali m.in. z F-16, w składzie którego występowali m.in. snatchie, byali i ponczek. Jeszcze szybciej z rywalizacją pożegnała się Arka Gdynia eSports, która odpadła z teamem atmosferka. Bardzo ciekawił nas także występ ekipy SOONa, który szumnie zapowiadał przed sezonem powrót do czołówki. Niestety jego ekipa GHETTO FLEX (Aspyrek, jrz, Patitek, SELF-DESTROY) doszła tylko do RO8 drabinki przegranych.

Drugie otwarte kwalifikacje, w których również do zdobycia będą cztery miejsca w zamkniętym etapie, rozpoczynają się w poniedziałek.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze