Pasha i spółka nie zagrają w Esportal Global Finals! [WIDEO]

Pasha po pierwszym przegranym meczu z G2 na IEM Katowice 2018
Pasha po pierwszym przegranym meczu z G2 na IEM Katowice 2018

W finale polskich kwalifikacji do Esportal Global Finals zmierzyli się youngsters oraz AVEZ Esport. Formacja Jarosława "pashyBicepsa" Jarząbkowskiego nie poradziła sobie z rywalem i przegrała 0:2.

Rywalizacja wystartowała wraz z Trainem, na którym początkowo AVEZ dyktowało warunki po stronie terrorystów. Pasha wraz z kolegami z drużyny szybko odpowiedzieli i szli łeb w łeb z rywalem. Do przerwy zdobyli na swoim koncie dziewięć punktów. AVEZ jednak wróciło do gry po stronie CT, szczególnie za sprawą odbicia bombsite'u B w rundzie 19. Wtedy też nastąpiła pauza ze względu na problemy techniczne Michała "Czapela" Czapli. Warto wspomnieć o niezłej dyspozycji byłego zawodnika Virtus.pro, choć czasami decydował się na dziwne wyjścia, które kończyły się jego śmiercią. Youngsters zyskało przewagę, którą przy 14 wygranych rundach straciło na rzecz AVEZ, lecz ekipa nadal Grzegorza "jedqra" Jędrasa była w stanie doprowadzić do dogrywki. Każdy zawodnik na serwerze grał podobnego CS-a, nikt znacząco nie odstawał pod względem statystyk, ale pierwszą mapę wygrało AVEZ. Wideo z akcji pashy obejrzycie poniżej.

Zawodnicy kontynuowali mecz na Mirage. Mapa również nie była jednostronna, a pierwsza połowa kreowała się na korzyść zespołu Patryka "ponczka" Witesa. Przeszedł on wraz z kolegami na stronę terrorystów z dziewięcioma punktami. Youngsters po przerwie wygrało pistoletówkę, a następnie doprowadziło do remisu i w końcu objęło prowadzenie. Ekipa pashy nie odpuściła już do końca i od tego momentu nie miała większych problemów z wygraniem planszy.

Walka o wszystko miała miejsce na Inferno. Tam AVEZ wystartowało w TT z wygranym pojedynkiem na Glocki, a po chwili obserwowaliśmy wynik 8:0. Wtedy youngsters przełamało się i powoli zaczęło wracać do spotkania. Zespół jedqra robił zamieszanie i dobrnął do rezultatu 10:11. Wtedy to AVEZ wzięło sprawy w swoje ręce i zapewniło sobie miejsce w Esportal Global Finals jako reprezentant Polski. Można powiedzieć, że wynik spotkania był równoznaczny z liczbą błędów popełnionych przez ich przeciwników (np. niecelna seria Czapela), a stark i spółka zagrali po prostu lepiej.

AVEZ Esport 2:1 youngsters (Train 19:16, Mirage 10:16, Inferno 16:11)

Esportal Global Finals odbędzie się w dniach 7-8 czerwca w Sztokholmie. Zwycięska drużyna zarobi 20 tysięcy dolarów. W starciu poza youngsters wezmie także udział po jednym zespole z Brazylii, Niemiec i Skandynawii.

Zobacz komentarze