PACT z awansem do zamkniętych kwalifikacji IEM New York!

lunatic
lunatic Foto: PACT

Cała śmietanka polskich ekip postanowiła spróbować swoich sił w otwartych kwalifikacjach IEM New York, ale tylko jednej biało-czerwonej formacji udało się wywalczyć promocję. Dokonali tego zawodnicy Dawida "lunAtic" Cieślaka.

Actina PACT jako jedyna rodzima formacja przeszła do drugiego dnia rozgrywek, gdzie o awans do zamkniętych kwali musiał walczyć z Galexy Racer. Szwedzi w imponującym stylu ograli Gamer Legion, dlatego trochę drżeliśmy o naszych graczy. I słusznie, bo przeprawa nie była łatwa. Pierwszą mapę wygrali rywale 16:14, potem odpowiedzili Polacy triumfem po dogrywce, by na trzeciej mapie pokonać ich ponownie 16:14. W polskim obozie prym wiodła młodość - Goofy i Sobol. Pierwszy skompletował 70 eliminacji, drugi 62.

To oznacza, że Actina Pact będzie jedną z czterech ekip, które powalczą w zamkniętych kwalifikacjach IEM New York. Oprócz nich awans wywalczyli strzelcy x6tence, a zaproszenie dostała ekipa OG. Organizatorzy wciąż nie ujawnili ostatniej drużyny zaproszonej do zamkniętych kwali. Niemniej wiemy, że tylko dwie z nich zagrają w turnieju o 140 tysięcy dolarów. Zamknięte kwalifikacje zaplanowano na 14-16 sierpnia.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze