Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego ESL MP. Wiemy, że nic nie wiemy

Furlan AGO Foto: x-kom AGO

Przed nami już ostatnia kolejka sezonu zasadniczego ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020. Wiemy jedynie, że Wisła All in Games Kraków zajmie miejsce na najwyższym stopniu podium, ale klasyfikacja pozostałych drużyn wciąż pozostaje zagadką.

Najciekawiej, co oczywiste, zapowiada się walka o drugie miejsce, które premiowane jest bezpośrednim awansem do półfinału drabinki wygranych. Szansę na to mają aż 4 drużyny - Illuminar Gaming, x-kom AGO, Actina Pact i AVEZ Esport. Najtrudniej będą miały Ośmiorniczki, bo by myśleć w ogóle o takim sukcesie, muszą wygrać wszystkie cztery mecze w ostatniej kolejce i liczyć na niekorzystne wyniki w spotkaniach rywali. Teoretycznie najłatwiej ma Illuminar Gaming. Jeżeli ekipa Snaxa wygra oba wtorkowe mecze z Pompą, wówczas zamknie dyskusje o drugim miejscu.

Ciekawie zapowiada się również walka o czwarte miejsce. Na razie piastuje je formacja Actina Pact, ale Sobol i koledzy mają tylko pięć punktów przewagi nad AVEZ i dziewięć nad Izako Boars. Oba te zespoły mogą jednak przeskoczyć PACT, bo rozegrają aż 4 mecze w ostatniej kolejce, a lunatica i spółkę czeka trudny dwumecz z Wisłą Kraków.

Teoretycznie przesądzony jest los PLMIX i Pompa Team. Przedostatnia drużyna tabeli zagra dwumecz z x-kom AGO, natomiast Pompa podejmie IHG. Oczywiście obie formacje będą mocno zmotywowane by rzutem na taśmę wywalczyć play-offy, ale faworyci rywalizujący o drugie miejsce, nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów. Warto jednak podkreślić, że PGE Turów Zgorzelec, który zajmuje ostatnie miejsce premiowane awansem do play-off, ma tylko 1 punkt przewag nad PLMIX i trzy nad Pompą.

Jak widzicie będzie bardzo, bardzo ciekawie podczas tych dwóch ostatnich dni sezonu zasadniczego. Czy będą zaskoczenia? Odpalcie odbiorniki o 18:00 i się dowiecie. Transmisja jak zwykle w Polsat Games i na kanale Twitch ESL Polska.

Zobacz komentarze