Oficjalnie: Znamy kalendarz ESL Pro Tour na 2021 rok

ESL Pro Tour nowe studio Foto: ESL

ESL oraz DreamHack ujawniły dziś nową wizję ESL Pro Tour Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) na rok 2021. Ruch ten ma zmienić kształt światowych rozgrywek i przynieść korzyści zarówno graczom jak i fanom.

Nowy format ma zagwarantować niezapomniane wrażenia kibicom z całego świata i ułatwić organizację rozgrywek wynikającą m.in. z trudności związanych z podróżami dla drużyn. Nowe podejście zakłada, że w zawodach ESL Pro Tour weźmie udział co najmniej 16 drużyn, które zmierzą się ze sobą w fazach grupowych i finałach, które rozegrane zostaną w trakcie dwóch kolejnych weekendów. Dodatkowy czas pozwoli na stworzenie jeszcze bardziej ekscytujących treści dopasowanych do każdej z drużyn w fazie play-off. Drugi weekend jak zwykle odbędzie się na najbardziej prestiżowych arenach na całym świecie.

ESL Pro Tour plan imprez Foto: Materiały prasowe
ESL Pro Tour plan turniejów Foto: Materiały prasowe

Jedne z największych gwiazd światowego e-sportu pojawią się w nowo utworzonej siedzibie ESL Pro Tour CS:GO, nowoczesnym studiu zaprojektowanym specjalnie z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID. Studio będzie pełniło rolę centralnego ośrodka dla graczy i będzie wykorzystywało najnowsze osiągnięcia technologiczne, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z gry dla graczy i widzów na całym świecie.

Turniejem otwierającym rozgrywki ESL Pro Tour CS:GO, będzie impreza Intel® Extreme Masters Katowice, która będzie miała miejsce w lutym przyszłego roku. Turniej ma być przeprowadzony w formie rozgrywek LAN. Decyzja ta jest następstwem niedawnej zapowiedzi, według której kibice będą mogli spodziewać się pierwszych od dziewięciu miesięcy zawodów LAN, kiedy to w grudniu wystartuje IEM Global Challenge.

Zgodnie z nowym formatem rozgrywek, ESL i DreamHack będą gospodarzami ośmiu turniejów Masters CS:GO w ciągu roku:

Daty:

● Intel Extreme Masters Katowice:16-28 lutego, 2021

● ESL Pro League S13: 17 marca – 25 kwietnia, 2021

● DreamHack Masters: 3-13 czerwca, 2021

● ESL One Cologne powered by Intel: 6-18 lipca, 2021

● Intel Extreme Masters Melbourne: 17-22 sierpnia, 2021*

● ESL Pro League S14: 1 września - 10 października, 2021

● Intel Extreme Masters: 14-24 października, 2021

● Intel Extreme Masters: 2-12 grudnia, 2021

ESL Pro Tour kalendarz turniejów Foto: Materiały prasowe

* Praca w toku - w oparciu o planowane przerwy w turniejach na rok 2021

"Nowa wizja ESL Pro Tour CS:GO jest częścią naszej misji, której celem jest zapewnienie zawodnikom i kibicom najlepszych doświadczeń e-sportowych. Dwa weekendy rozgrywek przyczynią się do maksymalizacji emocji wśród kibiców, a gracze skorzystają na bardziej zbalansowanym harmonogramie rozgrywek. "Czas między weekendami meczowymi zostanie teraz wykorzystany do tworzenia treści charakterystycznych dla zawodników, którzy sprawiają, że play-offy mają znaczenie. W trakcie gdy zespoły będą pracowały nad swoimi taktykami, ESL będzie pracowało nad trailerami, wywiadami i analizami specjalnie pod każdy mecz. Nowy format ESL Pro Tour ma zagwarantować jeszcze większe emocje graczom i kibicom" – powiedział Ulrich Schulze, Senior Vice President Product w ESL

ESL i DreamHack podzielają tę samą wizję stworzenia otwartego ekosystemu, który pozwoli aspirującym graczom na podążanie ścieżką "od zera do bohatera". Turnieje na poziomie Challenger (DreamHack Open, MDL i ESL National Championships) nadal stanowią doskonałą okazję dla młodych talentów, aby przenieść swoje umiejętności na wyższy poziom i rywalizować w zawodach na poziomie Masters Level.

“Start rozgrywek w ramach ESL Pro Tour zeszłej jesieni oznaczał ogromny krok naprzód w tworzeniu zrównoważonego ekosystemu dla sceny CS:GO – koncentracja zarówno na amatorach, jak i profesjonalistach to klucz do realizacji koncepcji "od zera do bohatera. Nowa wizja, którą dziś ogłaszamy, pokazuje, że będziemy nadal rozwijać ten ekosystem, starając się stworzyć jak najlepszy format dla społeczności i graczy" powiedział Mike Van Driel, dyrektor ds. produktu w DreamHack.

"Planowanie jest kluczowe dla wszystkich zawodników i drużyn. Znajomość terminów wszystkich turniejów jest bardzo pozytywna i pomaga nam lepiej przygotować się do zawodów. Mniejsza liczba podróży daje nam też więcej czasu na skupienie się na meczach i przeciwnikach" – powiedział Peter "dupreeh" Rasmussen, profesjonalny gracz w CS:GO dla Astralis.

Zobacz komentarze