Zwycięzca Majora w CS:GO przechodzi na VALORANT i zostaje nowym graczem T1

autimatic Foto: Materiały prasowe

Przez pewien czas był jednym z najlepszych zawodników na świecie. Cieszył się ogromną popularnością i sympatią. W Ameryce Północnej był uwielbiany przez fanów. Później jednak jego kariera nieco przyhamowała, a teraz przyszła pora na zrezygnowanie z CS:GO i przejście na stałe na VALORANT.

O kim mowa? Chodzi oczywiście o Timothy’ego „autimatic” Ta, byłego zawodnika Cloud9 i Gen.G, który od jakiegoś czasu pozostawał bez drużyny. W ostatnich dniach poinformował on, że rezygnuje z gry w CS:GO i przechodzi na FPS-a tworzonego przez Riot Games, czyli oczywiście VALORANT-a. Jednocześnie został od razu zakontraktowany przez jedną z topowych organizacji, a mianowicie T1.

W 2018 roku autimatic razem z Cloud9 świętował triumf na ELEAGUE Major. Nawet obecnie mówi się, że tamtejszy finał pomiędzy amerykańską organizacją a europejskim FaZe Clanem był jednym z najlepszych meczów w historii CS:GO. Wszystko jednak ma swój koniec i teraz autimatic zajmie się inną grą w barwach T1.

Do tej pory wielu byłych bądź aktywnych graczy CS:GO zrezygnowało na rzecz VALORANT. Dla jednych była to szansa na powrót na esportową scenę, gdyż zostali zbanowani w turniejach Valve, innym zaś gra Riot Games po prostu bardziej przypadła do gustu. Niemniej jednak autimatic jest tutaj kolejnym przykładem na to, że esportowo VALORANT cały czas się rozwija.

Jakie będą dalsze losy T1 z nowym zawodnikiem? To okaże się w najbliższych tygodniach i miesiącach. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że apetyty organizacji i zawodników są duże. Kto wie, może w nowej grze autimatic będzie święcił podobne triumfy jak w CS:GO?

Zobacz komentarze