Oby tak dalej! x-kom AGO wygrywa swój pierwszy mecz w ESL Pro League

Furlan Foto: x-kom AGO

W piątkowy wieczór x-kom AGO kontynuowało swoją przygodę w ESL Pro League. W pierwszym meczu jastrzębie uległy BIG 0:2, ale według rankingu hltv rywalem Polaków była najlepsza drużyna na świecie. Dlatego przed starcem z Heroic mogliśmy być optymistami, zwłaszcza dlatego, że zespół musiał radzić sobie bez trenera, po tym jak HUNDEN został zbanowany za oszukiwanie.

Pierwszą mapą pojedynku było Vertigo wybrane przez x-kom AGO. Mecz lepiej rozpoczęli rywale, którzy wygrali pistoletówkę i później zdołali dołożyć do tego kilka kolejnych rund, ale później do głosu doszło AGO, które wyszło na prowadzenie 7:5. Niestety na przerwę polski zespół zachodził z jedną rundą straty do rywali. Druga połowa meczu to już niemal całkowita dominacja AGO. Heroic zdołało ugrać tylko cztery rundy, a jastrzębie po stronie CT były niemal bezbłędne. Za rozgrywkę na Vertigo możemy pochwalić Furlana, który osiągnął rating 1.49 odsadzając resztę graczy.

Drugą mapą był Nuke, którego wybrało Heroic. Obie drużyny przez niemal całe spotkanie szły łeb w łeb i potrzebna była dogrywka. Niestety tam jastrzębie musiały uznać wyższość rywala i ostatecznie rywalizacja na Nuke skończyła się wynikiem 19:17. To jednak oznaczało, że czeka nas jeszcze trzecia mapa.

Na Mirage walka również trwałą do samego końca. x-kom AGO miało już nawet zwycięstwo na wyciągniecie ręki przy stanie 15:10. Niestety Heroic wytrzymało presję i doprowadziło do dogrywki. Tym razem okazałą się ona korzystniejsza dla Polaków, którzy wygrali mapę 19:17 i tym samym całą serię 2:1.

x-kom AGO vs Heroic 2:1 (Vertigo 16:12, Nuke 17:19, Mirage 19:17)

Zobacz komentarze