Brazylijski superteam wreszcie razem. Czy podbiją scenę CS:GO?

O PLANO Foto: Twitter.com/kngvito

Brazylijska scena CS:GO niegdyś uznawana była nawet za najlepszą na świecie. Immortals, Luminosity, a później SK to ekipy, których nie trzeba było nikomu przedstawiać. Jednakże już jakiś czas temu pojawił się tam pewien kryzys. Projekt MIBR nie wypalił tak, jak zakładano, inne drużyny nie były w stanie wybić się ponad przeciętność, a jedyną nadzieją pozostawała FURIA. Teraz jednak ponownie pewien skład chce namieszać na międzynarodowej scenie CS:GO!

O PLANO, ponieważ tak brzmi robocza nazwa nowo ogłoszonego składu to zbiór sześciu zawodników i trenera bardzo dobrze znanych fanom CS-a. Prezentuje się to w następujący sposób:

  • Vito „kNgV-” Giuseppe
  • Henrique „HEN1” Teles
  • Lucas „LUCAS1” Teles
  • Leonadro „leo_drk” Oliveira
  • Vinicius „vsm” Moreira
  • Alencar „trk” Rossato (rezerwowy)
  • Raphael „cogu” Camargo (trener)

O utworzeniu takiej drużyny mówiło się już od stosunkowo długiego czasu, jednak nie mogła ona oficjalnie rozpocząć swoich zmagań. Powodem tego były kontrakty poszczególnych graczy w byłych organizacjach. Teraz już, gdy każdy z graczy doszedł do porozumienia z poprzednim pracodawcą, O PLANO może wreszcie ruszyć pełną parą, o czym poinformował na Twitterze jeden z zawodników, kNgV-:

Ważnym dla tego projektu wydarzeniem, które miało miejsce w ostatnim czasie, było również ogłoszenie przez Valve zdjęcia banów na turnieje rangi Major dla zawodników, u których w przeszłości na choćby jednym koncie zarejestrowano blokadę VAC. Wśród tych odbanowych szczęśliwców znalazł się wspomniany już wyżej brazylijski talent — vsm. To umożliwi O PLANO walkę o awans na turnieje RMR, a także samego Majora bez konieczności przeprowadzania zmian w głównym składzie.

O PLANO na papierze prezentuje się bardzo ciekawie. Nie ma wątpliwości co do tego, że mogą namieszać zarówno na brazylijskiej, jak i globalnej scenie CS:GO. Czy jednak tak się stanie? Przekonamy się zapewne w ciągu najbliższych tygodni, ponieważ pierwszą okazją do dobrego zaprezentowania się będą kwalifikacje do cs_summit 8!

Zobacz komentarze