Powrót Tuscana? Pierwszy profesjonalny mecz już niedługo!

Tuscan Foto: YouTube/catfood maps

O tym, że popularna w czasach CS-a 1.6 mapa Tuscan jest tworzona na nowo, aby dostosować ją do realiów CS:GO wiadomo już od długiego czasu. Czy wróci on na stałe do gry? Tego nie wiadomo, ale bez wątpienia akcje, takie jak ta, którą szykuje teraz ESL, w pewien sposób mogą zachęcić deweloperów z Valve nad przywróceniem Tuscana do puli map turniejowych.

Nie tak dawno jednak twórcy, czyli brute oraz catfood poinformowali, że nowa wersja dobrze znanej starszym graczom lokacji jest już skończona, o czym pisaliśmy tutaj. Jednocześnie zaprosili oni profesjonalnych zawodników, aby ci przetestowali mapę. Przebiegu i pomyślności testów nie znamy, niemniej jednak można przypuszczać, że prosi pozytywnie przyjęli nowopowstałego Tuscana. Z tego też powodu ESL podjęło się organizacji meczu pokazowego, który odbędzie się właśnie na stworzonej przez brute’a i catfooda mapie!

Starcie odbędzie się w niedzielę, 11 kwietnia o godzinie 13:30, a zmierzą się w nim dwie drużyny — jedna pod przewodnictwem byłego trenera FaZe, YNk, a drugą pokieruje ekspert i były profesjonalny gracz CS:GO — SPUNJ. Spotkanie to będzie poprzedzało finał 13 sezonu ESL Pro League, który zostanie rozegrany nieco później. Warto wspomnieć o tym, że to nie pierwsza tego typu inicjatywa ze strony ESL. W 2019 roku w trakcie turnieju ESL One New York organizatorzy urządzili pokazowy mecz na odnowionym wówczas Cache’u.

Nie ma wątpliwości co do tego, że takie akcja jak ta urozmaicają turnieje esportowe. Choć na razie nie wiadomo, którzy zawodnicy zmierzą się ze sobą na serwerze, to na pewno będzie to niezwykle interesujące starcie na stworzonym od nowa klasyku CS-a 1.6!

Zobacz komentarze