Kapitan pozostaje, ale ma nową załogę. Oto skład piratesports!

nowysklad tt Foto: Piratesports

Piraci oficjalnie zakomunikowali, że zakończyli fazę testów do składu na 2021 rok. Co ciekawe, nowy lineup nadal będzie oparty na zawodnikach z projektu projekt ARRMY, ale tylko Łukasz “MWLKY” Pachucki zachował swoje dotychczasowe miejsce.

We wrześniu 2020 roku organizacja ze Szczecina zakończyła projekt ARRMY. Inicjatywa trwająca ponad rok pozwoliła wyłonić główny skład, który reprezentował Piratów przez ostatnie miesiące. Zespół uzyskał awans do play-offów Dywizji Profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej oraz utrzymał się w lidze ESEA Main. Właściciele organizacji, w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym, podjęli jednak decyzję o zmianie zawodników. Z zespołem pożegnali się: Kacper “Killkapi” Wierzewski, Daniel “Lipton” Paul, Szymon “sk1tt” Rogoziński oraz Dominik “Warp” Murawa. Jedynym, który pozostał na pokładzie jest MWLKY. - Bardzo dziękuję chłopakom za ten wspólnie spędzony czas. Wszyscy są bardzo utalentowanymi graczami i wierzę, że odnajdą swój nowy dom. Powodzenia i do zobaczenia na serwerze! - mówi trener piratesports, Bartłomiej “BGG” Gawlas.

Nowy roster tworzyć będą zawodnicy, którzy również brali czynny udział w projekcie ARRMY. Zaczynając od Łukasza Pachuckiego, który będzie jednym z dwóch graczy, którzy w pirackiej załodze spędzili najwięcej. - Nie było wątpliwości, że zostanie w głównym składzie. Chce się cały czas rozwijać, zbliżyliśmy się do siebie jako organizacja. Cieszymy się, że mogliśmy z nim przedłużyć kontrakt - komentuje koordynator ARRMY Kuba “KubiK” Kubiak.

Nowymi kolegami MWLKY'ego będą suonko, splawik i Riczi Maszynka i MYR. Pierwsza dwójka dotarła aż do czwartego etapu ARRMY. Kamil i Łukasz zawiesili jednak swoje uczestnictwo w projekcie ze względu na podjęcie próby stworzenia własnego składu. Los chciał, że po kilku miesiącach wspólnie tworzyć będą esportową historię piratów.

Formację uzupełnia Maciej “mYR” Żuk, znany z występów dla Liquid Biceps w Polskiej Lidze Esportowej. - Maciej, jeszcze przed finałem ARRMY, był przez nas wysoko oceniany. Był pretendentem do pierwszego składu, jednak w Szczecinie nie pokazał się z najlepszej strony. Obserwowaliśmy go cały czas i ustaliliśmy, że warto zagospodarować dla niego miejsce w głównym teamie - podkreśla KubiK.

Nowy skład piratesports:

  • Łukasz “MWLKY” Pachucki
  • Maciej “mYR” Żuk
  • Kamil “suonko” Węgrzynkiewicz
  • Kacper “Riczi Maszynka” Benc
  • Łukasz “splawik” Jahns

Sukcesem piratesports jest zebranie nowej piątki z uczestników pierwszego sezonu ARRMY. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, najbliższymi celami formacji są rozgrywki ESEA Main i przygotowanie się do kolejnych sezonów rozgrywek krajowych.

Źródło: Piratesports

Zobacz komentarze