Niespodziewany skład finału BLAST Premier Spring 2020 Europe

ZywOo Foto: Materiały prasowe

Przed star turnieju finałowego BLAST Premier Spring 2020 głównym faworytem do zwycięstwa było Natus Vincere. Co niektórzy stawiali na G2, a jeszcze inni wierzyli w FaZe. Okazuje się, że w głównym finale wystąpi CompLexity i VItality, które na ostatniej prostej ograło FaZe.

Ograło, choć początek zwiastował teksańską masakrę piłą łańcuchową firmy NiKo. Kapitan FaZe po 8 rundach miał na liczniku 18 zabójstw i tylko jedną śmierć. Mimo początkowych, poważnych kłopotów, Vitality wróciło i wygrało na de_train 19:15. Na de_dust2 była już o wiele bardziej zacięta. Mimo że Vitality wygrało pierwszą część 10:5, po zmianie stron zrobiło się jeszcze ciekawiej. FaZe wyrównało i odskoczyło, a znów na serwerze smufowali NikO i ZywOo. Końcówka należała jednak do Vitality i to Francuzi wywalczyli przepustkę do finału.

CompLexity jest już przyzwyczajone do finałów, bo w ostatnim czasie trzykrotnie wygrywali rozgrywki Home Sweet Home. Co prawda tam mierzyli się trochę z gorszymi zespołami, ale obycie w tych najważniejszych meczach mają. Vitality w tym roku w finale jeszcze nie grało, ale mają dobre wspomnienia z 2019 roku. W grudniu wygrali EPICENTER 2019 pokonując mousesports 2:1.

Finałowy mecz BLAST Premier Spring 2020 Europe zaplanowany jest na godzinę 20:30.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze