Kierunek Finlandia? Dycha trafi do ENCE?

Dycha Foto: DreamHack

Na początku grudnia zeszłego roku potwierdziły się plotki na temat odejścia snatchiego oraz dychy ze Sprout. Ten pierwszy znalazł już nową drużynę i tym samym powrócił do x-kom AGO. Drugi z graczy jednak nadal pozostaje bez drużyny, a najnowsze plotki wskazują na to, że już niedługo może on pokierować się na północ Europy!

Paweł „dycha” Dycha w barwach Sprout, a także wcześniej jeszcze na polskiej scenie CS:GO był jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników. Zaliczał bardzo dobre spotkania w barwach niemieckiej formacji, co zapewne przełożyło się na to, że w ostatnich tygodniach otrzymał oferty od różnych drużyn. Jak donosi jednak fiński nadawca o nazwie YLE, bardzo możliwe, że dycha zdecydował się na dołączenie do ekipy ENCE.

Bez wątpienia dla fińskiej ekipy zeszły rok nie należał do najłatwiejszych. Można wprost powiedzieć, że był bardzo nieudany. Z ENCE, które w 2019 roku mierzyło się w finale Majora z Astralis, pozostał zaledwie cień. W ostatnich miesiącach Finowie nie radzili sobie nawet z drużynami prezentującymi się na papierze o wiele słabiej.

Wraz z Polakiem do organizacji z północy miałoby dołączyć także trzech nowych zawodników — Marco „Snappi” Pfeiffer, Lotan „Spinx” Giladi, byli gracze c0ntact oraz Tuomas „SADDYX” Louhimaa, reprezentant SJ. Ostatecznie po zmianach ENCE miałoby dysponować sześcioosobowym rosterem, byłby to podobny zabieg, jaki obserwujemy, chociażby w wykonaniu francuskiego Vitality.

Czy plotki się potwierdzą? Czy następnym przystankiem w karierze polskiego zawodnika będzie fińskie ENCE? Prawdopodobne oficjalne ogłoszenie zostanie opublikowane w ciągu najbliższego tygodnia lub dwóch.

Zobacz komentarze