NEO dołącza do FaZe Clan! Pierwszy mecz dziś z Virtus.Pro!

NEO
NEO Foto: Virtus.pro

Filip "NEO" Kubski na swoich mediach społecznościowych poinformował, że dołączył do FaZe Clan w roli zmiennika. Pierwszym oficjalnym meczem w barwach nowej drużyny będzie starcie ze swoim byłym pracodawcą - Virtus.Pro. Zaplanowano je na dziś na godzinę 17:00.

Kiedy w ubiegłym roku Filip "NEO" Kubski pożegnał się z Virtus.Pro mało kto wierzył, że jeszcze powróci do gry na najwyższym poziomie. Forma 32-latka była bardzo rozczarowująca. Niemniej dziś oficjalnie dowiedzieliśmy się, że NEO dołącza do FaZe Clan w roli zmiennika i in-game leader. Żeby było śmieszniej, debiut w nowych barwach zaliczy w starciu z... Virtus.Pro, czyli organizacji której barw bronił w latach 2014-2018. Razem z "Niedźwiedziami" wygrał min. ESL Major Series One Katowice 2014, ESEA Season 18 - Global Invite Division, ELEAGUE Season 1 czy DreamHack Masters Las Vegas 2017.

- Witajcie, jak już pewnie część z Was słyszała, dołączam do ekipy FaZe Clan w roli zmiennika. Rzeczy dzieją się szybko – niebawem gramy duże turnieje a pierwszy oficjalny mecz już dzisiaj na…Virtus.pro. Jestem niezwykle podekscytowany tym co się wydarzy, mamy bardzo ambitny plan do zrealizowania! - napisał Kubski na swoim profilu na Facebooku.

To chyba jedna z najlepszych informacji, jakie pojawiła się w 2019 roku w kontekście polskiej sceny Counter-Strike: Global Offensive. Niestety zbyt wielu powodów do radości nie mieliśmy, a powrót jednego z najbardziej utytułowanych polskich esportowców do rywalizacji na najwyższym światowym poziomie, na pewno taką jest.

W swojej karierze Kubski wygrał łącznie 66 oficjalnych turniejów, 34 razy był drugi i 47 razy kończył swój udział na półfinałach. FaZe Clan to obecnie czwarta najlepsza ekipa na świecie.

Skład FaZe Clan przedstawia się więc następująco:

  • Nikola "NiKo" Kovač
  • Ladislav "GuardiaN" Kovács
  • Olof "olofmeister" Kajbjer
  • Håvard "rain" Nygaard
  • Filip "NEO" Kubski
  • Janko "YNk" Paunović (trener)
Zobacz komentarze