Umarł król, niech żyje król. NAVI zdetronizowało Gambit w rankingu HLTV

NaVi
NaVi Foto: ESL

Na ten dzień musieliśmy czekać ponad trzy miesiące, a dokładnie 99 dni. Przez tyle czasu na szczycie rankingu hltv utrzymywało się Gambit, które wspięło się tam 12 kwietnia. Teraz przyszedł czas na powrót króla - 12 kwietnia Gambit zdetronizowało NAVi, 19 lipca role się odwróciły.

Awans NAVI jest jak najbardziej zasłużony, ponieważ podczas dwóch ostatnich imprez kończyli wyżej sklasyfikowani od Gambit. Wszystko zaczęło się w lipcu, kiedy to wygrali rozgrywki StarLadder CIS RMR 2021 wynikiem 3:2, mimo że Gambit zaczynało finał z mapą przewagi.

Czytaj również: B1T — cichy bohater NAVI w cieniu s1mple'a i electronica

Potem jednak przyszedł turniej, który przechylił czarę na korzyść NAVI. Blamaż Gambitu na IEM Cologne i świetny triumf obecnych liderów ranking hltv spowodował, że rozkład sił w światowym CS:GO uległ sporej zmianie. NAVI pewnie wygrało IEM, zwyciężając w play-offach 2:0 na FaZe Clan oraz 3:0 w finale na G2 Esports.

Oprócz tego, do łask wróciło Astralis, które na IEM Cologne zajęło miejsce 3-4. Poskutkowało to awansem o sześć pozycji i lokatę zaraz za G2. Miejsce 3-4 na IEM Cologne pozwoliło również na pokaźny awans FaZe Clanu, który pod nowym przewodnictwem olofmeistera zaczyna grać jak czołowy zespół w Europie.

Zobacz komentarze