B1T — cichy bohater NAVI w cieniu s1mple'a i electronica

B1T
B1T Foto: ESL

Natus Vincere wczoraj w finale IEM Cologne 2021 ograło na trzech mapach G2 i tym samym zwyciężyło cały turniej. Tytuł najlepszego gracza zawodów, jak najbardziej zasłużenie trafił w ręce s1mple’a. Świetną grą popisywał się także electronic, jednakże mało kto wspomina o pozostającym w cieniu tej dwójki najmłodszym zawodnikiem NAVI. A szkoda, bo B1T zaliczył rewelacyjny turniej. Przekonajcie się sami.

Na początek warto wspomnieć o tym, że Valeriy „B1T” Vakhovskiy jest najmłodszym z graczy Natus Vincere. Ma zaledwie 18 lat, a w drużynie na stałe jest od lekko ponad trzech miesięcy. Wcześniej występował zamiennie, jako szósty zawodnik. Warto też wspomnieć, że do pierwszego składu został wypromowany z akademii, w której występował przez około półtora roku. Gra NAVI z młodym zawodnikiem uległa znacznej poprawie co zresztą widocznie przełożyło się na wyniki. IEM Cologne 2021 jedynie teraz to potwierdził. A dodatkowo potwierdził także, że B1T może okazać się w najbliższym czasie jedną z największych gwiazd międzynarodowej sceny CS:GO.

Dla młodego Ukraińca IEM Cologne 2021 był to pierwszy turniej LAN-owy w niedługiej karierze. Wielu doświadczonych graczy wspomina o tym, jakie emocje stanowią dla nich rozgrywki offline, a co dopiero dla 18-letniego debiutanta. Niemniej jednak to nie stanowiło problemu, aby B1T zagrał rewelacyjnie. Wystarczy spojrzeć na statystyki z poszczególnych spotkań:

B1T - mecze na IEM Cologne Foto: HLTV.org

Poza trzema gorszymi mapami na całym turnieju takie liczby robią wrażenie, jak na tak młodego i niedoświadczonego jeszcze na scenie CS:GO zawodnika. Wszystko to zebrane razem dało taką paczkę statystyk:

B1T - statystyki IEM Cologne Foto: HLTV.org

Choć w NAVI B1T jest dopiero trzecim najlepszym zawodnikiem na tych zawodach, to jednak wśród wszystkich graczy Rating 2.0 na poziomie 1.22 daje mu piątą lokatę. Lepsi od niego okazali się jedynie właśnie s1mple i electronic, a także degster ze Spirit i KSCERATO z FURIA. Oni jednak rozegrali zaledwie sześć map na IEM Cologne. Gracze NAVI mają ich za sobą aż 14. Warto zwrócić uwagę także na procent ustrzelonych headshotów. Niemalże 70% to wynik, jaki ciężko znaleźć u któregokolwiek z pozostałych zawodników!

Liczby wykręcone przez Ukraińca są niesamowite i trzeba uczciwie przyznać, że jest on cichym bohaterem w swojej formacji. Przy jego wieku można być pewnym, że czeka go jeszcze wiele lat grania na profesjonalnej scenie. Kto wie, może okaże się jeszcze większym talentem niż s1mple? Warto obserwować B1T-a i jego karierę!

Zobacz komentarze